35
V. Urbonas (nuotr. SCANPIX)

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė pirmadienį Vilniuje patyrė dar vieną pralaimėjimą atrankoje į kitų metų Europos čempionatą. Vis tik pasidžiaugti buvo kuo – Donatas Kazlauskas pelnė gražų įvartį, o vėliau rinktinė buvo arti to, kad išlygintų rezultatą prieš Serbiją. Po pirmojo epizodo komandos treneris Valdas Urbonas sumušė rankomis su atsarginių suolu ir pasidžiaugė sėkminga ataka, o po mačo gyrė tiek visą komandą, tiek patį D. Kazlauską.

35

Serbai iš Vilniaus LFF stadiono išsivežė pergalę 2:1 (0:0), kuri vis dar leidžia kovoti dėl patekimo į Europos pirmenybes.

„Esu patenkintas žaidėjų atsidavimu, kaip stengiasi, ką daro aikštėje. Žaidėjams jokių priekaištų nėra. Šios rungtynės parodė. Kas nuvilia, tai tik galutinis rezultatas“, – po susitikimo teigė rinktinės treneris.

Tai buvo jau šeštasis pralaimėjimas per septynis atrankos mačus. Su vienu tašku lietuviai yra absoliutūs grupės autsaideriai. Serbija, kuri yra sužaidusi rungtynėmis mažiau, turi 10 taškų ir tik tašku atsilieka nuo antroje vietoje, kuri garantuoja patekimą į pirmenybes, esančios Portugalijos.

Lietuvos rinktinė paskutinį kartą pergalę oficialiose rungtynėse pasiekė dar 2016 metų spalio 11 d., kai 2:0 nugalėjo Maltą.

Įvarčiai taip pat retas įvykis mūsiškiams. Tai buvo vos penktasis tikslus smūgis atrankoje, kai praleista 19.

Prieš serbus abu įvarčiai krito vos per pirmas septynias antro kėlinio minutes, nors pirmojo metu Lietuvos rinktinė gynėsi ganėtinai užtikrintai.

„Lyg ir pirmame kėlinyje neturėjome iniciatyvos, bet tvarkingai gynėmės, atrodėme, kad pailsėjome ir nusiraminome. Išėjus tos penkios minutės – gal nesugrįžome gerai po pertraukos, o pažadinti žaidėjus yra sudėtinga. Tą gali padaryti tik tribūnos ir keitimai. Kazlausko keitimas buvo geras, jis buvo aktyvus, pilna visur jo. Gaila, kad tik ta paskutinė ataka nevirto išlyginamuoju įvarčiu“, – sakė V. Urbonas.

Tiesa, jis abejojo pirmojo Aleksandro Mitrovičiaus įvarčio „teisėtumu“ – stratego manymu, prieš tai buvo prasižengta. Tačiau ties tuo jis ilgiau neužsikalbėjo, o toliau gyrė D. Kazlauską.

„Esu labai patenkintas Donato progresu, kaip jis juda į priekį. Manau, kad jam didelis postūmis buvo gautos minutės su Portugalija. Galvoju rimtai, kad Donatas šiandien galėjo būti ir pagrindinėje sudėtyje“, – auklėtinio pasirodymu džiūgavo V. Urbonnas.