Pasaulio plaukimo taurės sezonas artėja prie savo kulminacijos. Neseniai baigėsi ketvirtasis ir penktasis šio sezono etapai, sudarę vadinamąjį antrąjį šio sezono etapų ciklą. Iki sezono pabaigos liko tik vienas ciklas, kurį sudarys šeštasis ir septintasis sezono etapai.

Puikų pasirodymą pratęsė geriausias Lietuvos plaukikas Danas Rapšys. Lietuvis per du etapus Budapešte (Vengrija) ir Berlyne (Vokietija) laimėjo 4 aukso ir 2 sidabro medalius. D.Rapšys abu kartus triumfavo 200 m bei 400 m plaukime laisvuoju stiliumi, o 200 m kompleksiniame plaukime du kartus pelnė sidabrą. Už prizines vietas individualiose rungtyse lietuviui iš viso atiteko 8 tūkst. JAV dolerių (6 tūkst. už keturias pirmąsias vietas ir 2 tūkst. – už dvi antrąsias).

D.Rapšys antrajame pasaulio taurės cikle pelnė 66 įskaitinius taškus. Geriau už lietuvį pasirodė tik du vyrai – olandas Arno Kamminga (117 tšk.) ir rusas Vladimiras Morozovas (108). Už trečią vietą cikle D.Rapšiui atiteko 30 tūkst. JAV dolerių premija.

Sportas.lt primena, kad pirmajame cikle D.Rapšys uždirbo iš viso 40 tūkst. JAV dolerių, tad bendras jo uždarbis pasaulio taurės sezone beveik padvigubėjo ir siekia 78 tūkst. JAV dolerių.

Lietuvis vis dar tęsia kovą dėl pačių solidžiausių prizų, kurie bus skiriami geriausiems viso sezono plaukikams. Po 5 etapų D.Rapšys turi 177 įskaitinius taškus ir gana tvirtai jaučiasi antroje vietoje. V.Morozovas (264) jau beveik užsitikrino pirmą vietą, o D.Rapšį bando vytis amerikietis Michaelas Andrew (132). Netoli yra ir kitas JAV plaukikas Andrew Wilsonas (129), bet jis ketvirtajame ir penktajame etapuose neplaukė. Verta paminėti ir A.Kammingą, kuris praleido pirmus 3 etapus, bet Budapešte ir Berlyne surinko net 117 tšk., tad gali bandyti kėsintis į D.Rapšio poziciją.

V.Morozovas veikiausiai susižers pagrindinį sezono prizą – 150 tūkst. JAV dolerių. Tuo tarpu D.Rapšys realiai pretenduoja į 100 tūkst. JAV dolerių premiją. Jei lietuvis prarastų antrą vietą ir kristų į trečią poziciją, tuomet jam atitektų 50 tūkst. JAV dolerių.

Šiame sezone liko dar du pasaulio taurės etapai. Lapkričio 1-3 dienomis sportininkai varžysis Kazanėje (Rusija), o lapkričio 7-9 d. – Dohoje (Kataras).