Nė karto Milane nepirmavęs Kauno „Žalgiris“ (0/2) lieka be pergalių Eurolygoje. Lietuvos čempionai varžovus paleido rungtynių pradžioje, niekaip nesugebėjo perlaužti jų eigos ir nusileido Milano „Olimpia“ (1/1) krepšininkams 81:85 (7:23, 29:20, 23:21, 22:21).

„Žalgiris“ lieka viena iš penkių Eurolygos komandų, dar neiškovojusių pergalės. Po tragiško pirmo kėlinio lietuviai laimėjo likusius tris, bet to buvo per mažai.

Rezultatyviausias karjeros rungtynes Eurolygoje sužaidė Thomasas Walkupas, surinkęs 19 taškų, iš kurių net dvyliką per lemiamą kėlinį. Amerikietis pagerino ankstesnį savo rekordą, siekusį 14 taškų.

13 taškų pridėjo Marius Grigonis, Lukas Lekavičius 11, Jockas Landale’as 10.

Dar vieną slogų pasirodymą surengė starto penkete mačą pradėjęs, bet tik penkias minutes žaidęs ir nulį taškų pelnęs Alexas Perezas.

Kauniečiai tragiškai pradėjo pasirodymą Italijoje, pirmuosius taškus pelnydami sužaidus daugiau nei penkias minutes ir tuo metu jau atsiliko 2:10.

Netrukus krito dar du skaudūs „Olimpia“ tritaškiai paskutinėmis atakų sekundėmis ir atotrūkis didėjo iki 7:23.

Antrą ketvirtį kauniečiai su L. Lekavičiumi pradėjo spurtu 10:0 ir pabudino „Žalgirį“. Vos žalgiriečiai priartėdavo iki 5-7 taškų, „Olimpia“ duodavo atsaką ir atstatydavo dviženklį pranašumą.

Taip buvo ir ketvirtame kėlinyje, kai po greitos Š. Jasikevičiaus minutės pertraukėlės Sergio Rodriguezas smeigė tritaškį per Artūro Milaknio rankas ir vėl nutolino šeimininkus per dešimt taškų.

Tačiau Th. Walkupo vedami kauniečiai labai greitai sumažino atsilikimą iki trijų.

Paskutinę minutę „Žalgiris“ pradėjo greitu M. Grigonio tritaškiu (77:81), vėliau jis pridėjo dvitaškį ir komandas teskyrė du taškai.

Svečiai tada pažeidė taisykles prieš Vladimirą Micovą, bet jis mesdamas baudas neklydo. M. Grigonis kitoje aikštės pusėje vėl pelnė du taškus. M. Rollas vos nesuklydo ties vidurio linija ir teisėjai sulaukė karštų Š. Jasikevičiaus ginčų, bet viskas baigėsi taikliais S. Rodriguezo baudų metimais, padėjusiais tašką.

Šiame mače dar nežaidė traumą gydytis baigiantis Artūras Gudaitis. „Olimpia“ ekipai nepadėjo ir gynėjai Shelvinas Mackas su Nemanja Nedovičiumi.

Kitą savaitę „Žalgiris“ Kaune priims Madrido „Real“.

„Žalgiris“: Th. Walkupas 19 (7/9 dvit., 24 n.b.), M. Grigonis 13, L. Lekavičius 11, J. Landale’as 10, A. Milaknis 8, P. Jankūnas 6, N. Hayesas ir Z. LeDay po 5, M. Gebenas ir E. Ulanovas (4 kld.) po 2, A. Perezas 0.

„Olimpia“: S. Rodriguezas 17, J. Brooksas 14, V. Micovas 13, L. Scola 11, A. White’as ir K. Tarczewskis po 8.