Budapešte (Vengrija) sekmadienį baigėsi ketvirtasis pasaulio plaukimo taurės etapas, kuriame trečią medalį per tris dienas laimėjo lietuvis Danas Rapšys. Šį kartą jis triumfavo 200 m plaukime laisvuoju stiliumi.

Jau po pirmųjų 50 m lietuvis tapo lyderiu, o jam kurį laiką priešintis bandė tik Vengrijos talentas Kristofas Milakas. Įveikus 100 m juos skyrė 0.41 sek. Visgi, tuomet D.Rapšys „įjungė“ aukštesnę pavarą, jo persvara viršijo sekundę ir lietuvis ramiai šventė pergalę. D.Rapšys finišavo per 1 min. 45.97 sek. o K.Milakas užtruko 1 min. 47.69 sek. Bronza atiteko japonui Katsuhiro Matsumoto (1:48.32).

D.Rapšys ryte 200 m laisvuoju stiliumi įveikė per 1 min. 48.62 sek. ir lengvai laimėjo atranką. Nuo lietuvio gerokai atsiliko olandai Lucas Kroonas (1:49.90) bei Maartenas Brzoskowskis (1:50.16).

D.Rapšys Budapešte jau laimėjo auksą 400 m plaukime laisvuoju stiliumi ir sidabrą – 200 m kompleksiniame plaukime.

Kitas pasaulio taurės etapas jau spalio 11-13 dienomis vyks Berlyne (Vokietija).

Andrius Šidlauskas finale 200 m krūtine nuplaukė per 2 min. 14.30 sek. ir tenkinosi tik 8-a pozicija. Nugalėjo favoritas olandas Arno Kamminga (2:07.96), aplenkęs kiną Zhangą Ruixuaną (2:10.23) ir japoną Ippei Watanabe (2:11.47).

A.Šidlauskas ryte 200 m krūtine įveikė per 2 min. 13.90 sek. ir užėmė 7-ą vietą. Lyderių trejetą sudarė olandas Arno Kamminga (2:08.72), kinas Ruixuanas Zhangas (2:12.74) ir japonas Kazuki Kohinata (2:13.09).