Dohoje (Kataras) vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate ketvirtadienį startavo abi Lietuvos trišuolininkės – Dovilė Kilty ir Diana Zagainova.

Atrankoje geriau sekėsi D.Kilty. Ji jau pirmu bandymu nušoko 14,01 metro ir kurį laiką buvo išsvajotame 12-uke. Antru mėginimu lietuvė dar pagerino savo rezultatą (14,09), bet trečias bandymas buvo labai prastas (12,62) ir D.Kilty liko vos per 3 cm nuo finalo. Už lietuvės nugaros liko netgi vieną iš sezono lyderių kubietė Liadagmis Povea (14,08), šiemet šokusi 14,77 m. Galutinėje įskaitoje D.Kilty užėmė 14-ą vietą.

D.Zagainovai debiutinis pasaulio čempionatas susiklostė nesėkmingai. Pirmu bandymu ji nušoko 13,58 m, antrasis jos mėginimas buvo neįskaitytas, o trečiu bandymu ji pasiekė 13,64 m rezultatą. Galutinėje įskaitoje ji buvo 22-a.

Įspūdingą sezoną turėjusi D.Zagainova šiemet pagerino Lietuvos rekordą (14,43 m), pateko į Tokijo olimpiadą ir laimėjo Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionatą.

D.Kilty šiemet taip pat gerino karjeros rekordą, kai nušoko 14,28 m.