Dohoje (Kataras) vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate pirmadienį savo pasirodymą baigė Lietuvos ieties metikė Liveta Jasiūnaitė, nepatekusi į finalą.

Lietuvė geriausiu – pirmuoju – bandymu ietį numetė 56,90 metro (56,90 – 55,15 – 55,97). Europos čempionato bronzos medalininkė daugiau nei 7 m atsiliko nuo šiemet pačios pasiekto Lietuvos rekordo (63,98).

L. Jasiūnaitė užėmė 23-ią vietą tarp 31 dalyvės. Nuo finalinio 12-uko ją skyrė lygiai 4 metrai.

Šiemet Latvijoje L.Jasiūnaitė ietį numetė 63,98 m ir pagerino Lietuvos rekordą. Tokio rezultato užtektų ir vietai pasaulio čempionato finale. 2019 m. pasaulio reitinge lietuvė rikiuojasi 12-a.

Pernai L. Jasiūnaitė pateikė sensaciją Europos čempionate. Tuomet finale ji ietį numetė 61,59 m ir laimėjo bronzos medalį. Pasaulio čempionate L. Jasiūnaitė anksčiau dalyvavo tik kartą. 2017 m. ji su 55,80 m rezultatu buvo 26-a ir į finalą nepateko.

Atrankoje sužibėjo pasaulio reitingo lyderė kinė Lyu Huihui, nusviedusi ietį net 67,27 m. Kvalifikacinį normatyvą įvykdė ir vokietė Christin Hussong (65,29). Paskutiniais bandymais gelbėjosi pasaulio rekordininkė ir čempionės titulą ginanti čekė Barbora Špotakova (62,15), jos tautietė Nikola Ogrodnikova (61,17) bei dabartinė olimpinė čempionė kroatė Sara Kolak (60,99). Tuo tarpu 2016 m. olimpinė vicečempionė Sunette Viljoen (60,10) liko 17-a ir nepateko į finalą, už borto liko ir visos trys latvės.