Ar už dešimtuko ribų nugarmėjusiam „Chelsea“ verta skambinti pavojaus varpais?

Londono „Chelsea“ sezono pradžia nė iš tolo nėra tokia, kurios tikisi ištikimiausi šios komandos sirgaliai. Pralaimėjimai, barstomi taškai ir užimama vos vienuolikta vieta – tai nėra šios komandos standartas. Bet ar dėl to reikia susirūpinti.

Rungtynių „Chelsea“-„Liverpool“ akimirka  (nuotr. SCANPIX)

Visų pirma reikėtų pabrėžti, kad sezonas Franko Lampardo komandai dar tik įsibėgėja ir jis ieško optimaliausios sudėties, kuri būtų pajėgi kovoti dėl taškų, o ne tik dėl gražaus žaidimo. Jo sudėtyje netrūksta traumų, galima išvysti eksperimentų įvairiose pozicijose, kur išbandomi nauji futbolininkai. Tai kol kas komandai stabilumo neprideda.

O ir situacija turnyro lentelėje yra labai slidi. Po šešių turų „Chelsea“ yra surinkę 8 taškus. Tiek pat jų turi dar penkios komandos, o štai trečioje – penktoje vietoje esantys „Leicester City“, Londono „Arsenal“ bei „West Ham United“ (išties neįprastas vaizdas!) turi tik trijų taškų pranašumą.

Daug vilties žada ir paskutinės „Chelsea“ rungtynės su „Liverpool“, nors ir jose buvo nusileista Jurgeno Kloppo ekipai rezultatu 1 – 2.

Deja, bet „Chelsea“ netapo pirma komanda šiame „Premier“ lygos sezone, kuri atėmė taškus iš „Liverpool“, nors ir turėjo tam gerą galimybę. J.Kloppo auklėtiniai toliau žengia be klaidų ir iškovoję 18-ą tašką tvirtai sėdi pirmoje vietoje.

Visgi rungtynės vokiečio komandai nebuvo tokios geros ir jų pergalę nulėmė tik individualus meistriškumas. „Liverpool“ atakos strigo, tuo tarpu „Chelsea“ gan gerai stovėjo gynyboje ir neleido varžovams sukurti daug pavojingų atakų, tačiau turėjo katastrofišką pirmąjį kėlinį. Vien du priverstiniai keitimai yra didelis smūgis ir taip traumų praretintai F.Lampardo sudėčiai, o ypač problemine tampa gynybos linija, kur laisvės variacijoms beveik nebėra.

Tokie pasikeitimai ir išmušė „Chelsea“ iš vėžių. Pirmoji įvartinė situacija sukurta tuomet, kai Andreasas Christensenas tiesiog kvailai prasižengė labai pavojingoje vietoje, o Trentas Alexanderis-Arnoldas tobulai išpildė baudos smūgio situaciją ir smeigė puikų įvartį. 

Kito baudos smūgio metu galėjome matyti bent tris gynėjus prie Sadio Mane, tačiau Roberto Firmino visos šios situacijos metu tiesiog klaidžiojo vienas baudos aikštelėje ir nesulaukė jokio pasipriešinimo. Tai yra individualios klaidos, kurias F.Lampardui teks kažkaip spręsti, bet tai yra tiesiog koncentracijos trūkumas, kurį galima pataisyti.

REKLAMA

Kita „Chelsea“ problema – patirties trūkumas arba tiesiog realizacija. Jie galėjo laisvai ištraukti rungtynes ir tai padaryti dar pirmame kėlinyje, tačiau fantastiškų progų nerealizavo tiek Masonas Mountas, tiek Tammy Abrahamas. Abu jauni ir veržlūs, bet jiems dar trūksta patirties tokiose svarbiose rungtynėse prieš komandą, kuri net ir nežaisdama gerai laimi.

Bet šį kartą „Chelsea“ ekipai galima dėti didelį ir riebų pliusą. Anksčiau tekdavo pabrėžti, kad ši komanda gerai sužaidžia maždaug valandą ir tuomet išsikvėpia. Šį kartą jie labai gerai sužaidė rungtynių pabaigą ir taip privertė sunerimti J.Kloppą, kuris netgi lemiamomis akimirkomis iš žaidimo išėmė Mohamedą Salah ir vietoje jo įstatė papildomą gynėją. „Chelsea“ užkūrė gerą pirtį, kurios metu ir vėl turėjo kelias progas lyginti rezultatą, bet jiems kažko pritrūko.

Nėra ko daug tikėtis iš jų tokioje sezono stadijoje, bet viskas juda įdomia kryptimi. Galima netgi sakyti, kad draudimas registruoti naujus futbolininkus jiems išeis į naudą, kadangi šiuo metu atsiskleidžia labai įdomūs jauni žaidėjai. Tik ar nepakenks tokia sezono pradžia ir neteks antroje jo dalyje kovoti tik dėl vietų Europos lygoje?

Šį savaitgalį jiems dar pasisekė, kad taškus barstė kiti jų oponentai – „Manchester United“, Londono „Tottenham“. Trūko tik to, kad dar ir „Arsenal“ būtų praradę taškus. Tad „Chelsea“ tai tikrai nebuvo toks blogas savaitgalis, koks galėjo būti.

F.Lampardas ugdo daug potencialo turinčią komandą, kurią dar reikia nušlifuoti ir tik tuomet tikėtis ar reikalauti gerų rezultatų. Lieka tik tikėtis, kad kantrybės ištverti šį procesą užteks ir dažnai nepastoviam klubo savininkui Romanui Abramovičiui, kuris netolimoje praeityje mėgo dažnai keisti rezultatų nerodančius trenerius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų