naujienų portalas tv3.lt
2019.09.15 16:54

Daugiau kaip dvi savaites Kinijoje vykusi pasaulio krepšinio čempionato fiesta sekmadienį baigėsi su trenksmu – naujais pasaulio čempionais tapo finale nuo pat pirmos minutės dominavę Ispanijos krepšininkai.

Finalo dvikovą prieš Argentiną ispanai laimėjo 95:75 (23:14, 20:17, 23:16, 29:28). Ispanai titulą susigrąžino po 13 metų pertraukos.

Tinkamą rungtynių ritmą pagavusi Ispanijos nacionalinė komanda į didžiausius klausimus dėl nugalėtojo ir dėl aukso medalių atsakė dar iki ketvirto kėlinio pradžios.

Prieš lemiamą dešimties minučių atkarpą ispanai pirmavo 19 taškų skirtumu (66:47), o Argentinos rinktinės pergalių kalvis Luisas Scola tuomet tebuvo pelnęs du taškus.

Bene didžiausiu pergalės faktoriumi ispanams būtent ir tapo agresyvi bei sėkminga gynyba prieš 39-erių L. Scolą. Veteranas pelnė 8 taškus ir atkovojo 8 kamuolius.

Kita vertus, ispanams ir patiems reikėjo pulti, o tai itin sėkmingai, kaip ir viso čempionato metu, darė Ricky Rubio. Gynėjas ne tik atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 7 kamuolius, bet ir pelnė 20 taškų.

R. Rubio po finalo buvo pripažintas naudingiausiu visų pirmenynių žaidėju (MVP).

Ispanija: Ricky Rubio 20, Sergio Llullas 15, Marcas Gasolis 14 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Willy Hernangomezas, Juancho Hernangomezas ir Rudy Fernandezas (10 atk. kam.) – po 11.

Argentina: Gabrielis Deckas 24, Nicolas Laprovittola 17, Facundo Campazzo 11, Luisas Scola (8 atk. kam., 1 iš 10 „iš žaidimo“) ir Nicolas Brussino – po 8.

Rungtynes arenoje stebėjo tokios krepšinio žvaigždės kaip Kobe Bryantas, Manu Ginobili, Chrisas Boshas, Derrickas Rose‘as ir kiti.

Ispanai pasaulio čempionate laimėjo absoliučiai visas žaistas dvikovas.

C grupėje Ispanijos rinktinė 101:62 parbloškė Tunisą, 73:63 įveikė Puerto Riką, 73:65 susitvarkė su Iranu.

Vėliau, antrame varžybų etape, ispanai 67:60 patiesė Italiją, 81:69 perkopė Serbijos barjerą.

Ketvirtfinalyje Ispanija 90:78 be didesnių sunkumų įveikė Lenkiją, pusfinalyje ispanai po dviejų pratęsimų 95:88 susidorojo su Australijos krepšininkų išbandymu.

Ispanai dar prieš pirmenybių pradžią buvo daugiausiai kartų laiminti Europos komanda visoje istorijoje, o dabar ši pergalių kreivė dar labiau pakilo į viršų.

RUNGTYNIŲ EIGA:

KETVIRTAS KĖLINYS: (70:86)

Argentina-Ispanija akimirka (nuotr. SCANPIX)

Įpusėjus lemiamam kėliniui rezultatas 61:78.

Ketvirtame kėlinyje argentiniečiams sekasi geriau, tačiau kol kas tai nekeičia fakto, kad nuo ispanų atsiliekama dviženkliu skirtumu (54:68).

TREČIAS KĖLINYS: (47:66)

Argentina – Ispanija akimirkos (nuotr. FIBA)

Po trijų kėlinių rezultatas  47:66.

Įpusėjus kėliniui ispanai toliau negailestingai daužo Argentiną (33:55).

Po trijų kėlinio minučių Ispanija pirmauja 14 taškų. Argentinos veteranas L. Scola iki šiol dar nepelnė nei vieno taško (33:47).

ANTRAS KĖLINYS: (31:43)

Finalo Argentina-Ispanija akimirka (nuotr. FIBA)

Pirmoje rungtynių pusėje dominuoja ispanai (31:43).

Įpusėjus antram kėliniui Ispanijos rinktinė išlaiko solidų 14 taškų pranašumą (21:35).

Argentina vis nepasiveja ispanų, kurie turi dviženklį pranašumą (21:33).

PIRMAS KĖLINYS: (14:23)

Pasibaigus pirmam kėliniui devynių taškų persvarą išlaiko Ispanijos rinktinė (14:23).

Įpusėjus rungtynėms argentiniečiai po truputį atsigauna. N. Brussino tritaškis švelnina rezultatą (8:14).

Nuo pirmų minučių Ispanija viską ima į savo rankas ir po trijų pirmo kėlinio minučių turi devynių taškų persvarą (2:11).

STARTINĖS SUDĖTYS:

Argentina: Nicolas Brussino, Facundo Campazzo, Marcos Delia, Patricio Garino, Luisas Scola.

Ispanija: Rudy Fernandez, Marcas Gasolis, Juancho Hernangomezas, Pierre Oriola, Ricky Rubio.

Pauliukas
2019-09-15 14:54:10
Uz Lietuva pastaciau 500 euru
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!