Kinijoje vykstančiame pasaulio krepšinio čempionate sekmadienį paaiškėjo pirmoji medalius iškovojusi rinktinė. Bronzą į savo gimtinę parveš Australijos barjerą peršokę Prancūzijos krepšininkai.

Mažasis pasaulio taurės finalas baigėsi prancūzų pergale po atkaklios kovos – 67:59 (11:16, 10:14, 21:16, 25:13).

Trečiojo kėlinio metu Prancūzijos rinktinė dar turėjo 15 taškų deficitą (25:40), tačiau tuomet prasidėjo įspūdingas ir pergalingai pasibaigęs spurtas.

Lemiamame ketvirtyje prancūzai, vedami netikėto lyderio Andrew Albicy, kiekvieną minutę artėjo pergalės link, kol galiausiai 39 minutę gynėjo tritaškis sudaužė bet kokias Australijos viltis pakovoti dėl istorinių bronzos medalių.

Prancūzijos rinktinė bronzą iškovoja antrose pasaulio pirmenybėse iš eilės. 2014-aisiais ši komanda mažajame finale įveikė Lietuvą.

Abi komandos yra atsakingos už tai, kad Lietuvos žygis čempionate buvo itin trumpas. Australai mūsiškius palaužė 87:82, prancūzai – 78:75. Abi šalys jau susigrūmė ir tarpusavyje, 100:98 tada stipresni buvo australai.

Australija: Joe Inglesas 17, Patty Millsas 15, Nicas Kay 9, Aronas Baynesas ir Andrew Bogutas po 5.

Prancūzija: Nando De Colo 19, Evanas Fournier 16, Andrew Albicy ir Nicolas Batumas po 9, Vincentas Poirieras 8.

Žalgirietis Jockas Landale’as pralaimėjusiems per 13 minučių pelnė keturis taškus ir atkovojo tris kamuolius.

Australija pataikė tik keturis tritaškius iš 17 ir dar prarado 19 kamuolių.

RUNGTYNIŲ EIGA:

KETVIRTAS KĖLINYS: (60:56)

Likus dviems minutėms intriga išlieka. Prancūzija pirmauja keturiais taškais (60:56).

Įpusėjus rungtynėms kova vyksta taškas į tašką (53:54).

Sužaidus minutę ketvirtame kėlinyje N. De Colo meta baudos metimus ir persveria rezultatą į savo pusę (47:46).

TREČIAS KĖLINYS: (42:46)

Prancūzijos rinktinė kol kas sužaidė geriausią rungtynių kėlinį – pelnė  21 tašką. Visgi pranašumas vis dar lieka Australijos pusėje (42:46).

Likus mažiau nei dviems minutėms prancūzai beveik panaikino Australijos pranašumą (42:44).

Po minutės pertraukėlės prancūzai pabudo ir pradėjo vytis australus (38:44).

Per keturias kėlinio minutes prancūzai  pelnė 7 taškus, Australija kiek daugiau – 10. Solidus 12 taškų pranašumas išlieka Australijos pusėje (28:42).

ANTRAS KĖLINYS: (21:30)

Prabėgus pusei rungtynių Australija išlaiko persvarą savo pusėje (21:30).

Rungtynės rezultatyvumu nepasižymi. Antroje kėlinio pusėje rezultatas išlieka palankus Australijai (18:26).

Kol kas prancūzų aukštaūgiams įveikti A. Boguto gynybą sekasi sunkiai (15:22).

PIRMAS KĖLINYS: (11:16)

Kėlinį uždaro taiklus N. De Colo tolimas metimas (11:16).

Rinktinės beveik dvi minutes nepelnė nei vieno taško. Australija priekyje (8:13).

Pirmoji kėlinio pradžia gana nerezultatyvi. Įpusėjus kėliniui rezultatas 4:8.

Prabėgus kiek daugiau nei minutei pirmuosius rungtynių taškus pelno N. Kay,  o netrukus P. Millsas prisideda taikliu tolimu metimu (0:5).

STARTINĖS SUDĖTYS:

Prancūzija: Nicolas Batumas, Evanas Fournieris, Rudy Gobertas, Amathas M'Baye, Frankas Ntilikina.

Australija: Andrew Bogutas, Matthew Dellavedova, Joe Inglesas, Nicas Kay, Patty Millsas.