Australijos rinktinei nepavyks padaryti to, apie ką garsiai svajojo prieš pasaulio čempionatą Kinijoje – aukso siekę australai po įspūdingos kovos krito pusfinalyje prieš Ispaniją. Šiose rungtynėse ir vėl netrūko kietos kovos bei teisėjų švilpukų, po kurių už galvos griebėsi abi pusės.

Pirmame pasaulio čempionato pusfinalyje Ispanija po dviejų pratęsimų 95:88 (22:20, 10:16, 19:18, 20:16, 9:9, 15:8) įveikė Australijos krepšininkus. Iki šių rungtynių abi rinktinės žygiavo be pralaimėjimų ir Kinijoje buvo pasiekusios po šešias pergales.

Australai dar prieš pirmenybes kalbėjo, kad jų tikslas yra aukso medalis. Tad pralaimėjimas pusfinalyje tapo skaudžiu smūgiu rinktinei ir jos žvaigždėms, o tą netruko išreikšti Andrew Bogutas.

Pusfinalyje centras buvo vienas naudingiausių savo komandos žaidėjų, per 24 minutes pelnydamas 12 taškų (6/7 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 9 kamuolius ir surinko 20 naudingumo balų.

Savo apmaudo jis neslėpė eidamas pro „mix“ zoną, kurioje žaidėjus kalbina žiniasklaidos atstovai.

„FIBA yra sušiktas pasityčiojimas“, – garsiai rėkė jis.

„Sumauti sukčiai“, – dar po nosimi burbtelėjo krepšininkas.

Kitame pusfinalyje dėl bilieto į finalą kovos Prancūzijos ir Argentinos rinktinės.