Lietuvos krepšinio federacija Olimpinių žaidynių atrankos nori Kaune

Lietuvai pasaulio krepšinio čempionatas baigiasi šiandien. Žūtbūtiniame mušyje pralaimėjus Prancūzijai dvikova su Dominikos Respublika bus tik principinė. Vos tik krepšininkų lėktuvas nusileis Lietuvoje, reikės pradėti galvoti apie kitą etapą – 2020 metų Tokijo Olimpines žaidynes.

A. Sabonis (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Kaip rašo portalas delfi.lt, Lietuvos krepšinio federacija vieną iš keturių atrankos etapų norėtų rengti Kaune, tačiau nežinoma iš kur gauti pinigų. Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) už teisę rengti tokį etapą Lietuvoje prašo 2,3 mln. eurų vienkartinio mokesčio, tačiau kaina dar gali augti.

Lietuvos krepšinio rinktinė pasaulio krepšinio čempionate Olimpinio kelialapio neiškovojo, todėl jį užsitarnauti reikės atrankos cikle. 

„Žaisdami namuose galbūt turėsime geresnį šansą. O jeigu patektume į žaidynes, irgi niekur keliauti nebereikėtų, iškart būtų galima ruoštis olimpiadai. Palyginkite, koks būtų skirtumas, jei tektų žaisti kur nors Amerikoje – kokios ilgos būtų kelionės, aklimatizacija ir visa kita“, – Krepšinis.lt kalbėjo LKF prezidentas Arvydas Sabonis.

REKLAMA

Mūsiškiai čempionate finišuos tarp 9-16 vietų ir parsiveš tik kvietimą į olimpinį atrankos turnyrą. Jų viso bus keturi ir jie bus rengiami kitų metų birželį, prieš pat žaidynes Japonijoje.

24 komandos bus paskirstytos į keturis turnyrus po šešias, o į Tokiją keliaus tik turnyrų nugalėtojai.

Atrankoje be lietuvių iš stipriausių pasaulio rinktinių tikrai dalyvaus Italija, Rusija, tikriausiai prisijungs Vokietija ir Turkija. Prie jų dar pridėsime keturias iš šių rinktinių: Ispanija, Serbija, Graikija, Prancūzija, Čekija arba Lenkija.

Europos žemynas dar gaus du vardinius kvietimus, kurio tikrai norės Slovėnija su Luka Dončičiumi, žvaigždžių turinti Kroatija, taip pat Latvija su Kristapu Porzingiu.  

 

 


Rašyti komentarą...
A
Ale va
2019-09-09 09:35:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dabartinės Lietuvos krepšinio žaidynės parodė ,kad sportas yra tarsi eilinis turgus ,kur perkama ir parduodama sportinė garbė...
Atsakyti
0

F
Fanas
2019-09-09 10:27:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerb. Arvydai, tai faktas kad žaisdami namuose turėtume aikštelės pranašumą, lengvesnė aklimatizacija ir t.t. - bet viskas turi ribas. Aš manau kad būtų ABSURDAS mokėti tokius pinigus vien tam kad turėti aikštės pranašumą. Dar gal OK jeigu pinigus suneštų privatūs remėjai, bet jeigu turės prisidėti valstybė - tai čia jau prasilenkia su sveika nuovoka. Tiesiog mes, kaip Lietuva, negalime sau to leisti ir tiek. Jeigu tikrai esame verti Olimpiados, tai prasimušime į ją kad ir kokiame žemyne bežaistume.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų