Nokdaune atsidūrusios, bet ketvirtame kėlinyje atsitiesusi Lietuvos rinktinė ir vėl krito skaudžiame mūšyje. Tačiau šį kartą nesėkmė dvigubai sunkesnė, nes praktiškai užbaigė mūsiškių pasirodymą pasaulio čempionate. Lemiamą metimą prieš prancūzus prametęs Jonas Mačiulis ir likusi komandos dalis nuleidusi galvas ėjo pro žurnalistus, kol šalia jų stabtelėjo Edgaras Ulanovas.

Nors čempionate dar liko sužaisti vienerias rungtynes, jos jau nieko nelems. Po skaudaus pralaimėjimo Prancūzijai 75:78 lietuviai puolė protestuoti dėl prieš tai įvykusio epizodo, kai po netaiklaus Jono Valančiūno baudos metimo Rudy Gobertas numušė kamuolį nuo lanko.

„Man atrodo, kad Gobertas trenkė į lanką. Kad gan stipriai trenkė į lanką, gal turėjo būti du taškai“, - „ant karštųjų“ sakė E. Ulanovas.

Po šio pralaimėjimo Lietuvos rinktinė neteko šansų žengti į ketvirtfinalį ir pirmadienį baigs pasirodymą Kinijoje rungtynėmis su Dominikos Respublika.

Lietuva antrose rungtynėse iš eilės per pirmą mačo pusę praleido 50 taškų. Tai vieninteliai du tokie kartai per visą lietuvių dalyvavimo pasaulio čempionatuose istoriją.

Tačiau pabudo ketvirtame kėlinyje. To buvo maža.

Dėl ko protestavote mačo pabaigoje?, - paklausėme E. Ulanovo.

Nežinau, reikės pažiūrėti vaizdo įrašą. Mums atrodė, kad prancūzai lietė lanką. Pažiūrėsime. Man atrodo, kad Gobertas trenkė į lanką. Kad gan stipriai trenkė į lanką, gal turėjo būti du taškai.

Ar paskutinė ataka pavyko kaip norėjote?

Neturėjome pertraukėlės, gavosi visiška improvizacija. Reikėjo tritaškio, baudą antrą prametėme. Niekas nežinojo kaip bus, ar Valančiūnas įmes baudas ar tik vieną. Gavosi trys taškai, neturėjome laiko nei pakeisti žaidėjų nei suplanuoti kažką.

Kaip vėl grįžote į rungtynes?

Charakteriu pavyko sugrįžti, kantriai žaisti. Pirmoje pusėje vėl buvo nemažai klaidų, leidome jų lyderiams įsižaisti, vėliau pataikė ir sunkių metimų. Čia jau šio čempionato bėda, kad prisidirbame pradžioje, o vėliau sugrįžtame. Taip gaunasi, kad ant galo neužtenka. Reikėtų žiūrėti ne į paskutinį kėlinį, o į tai, kas buvo prieš tai. Kokios klaidos padarytos.

Ar jautėsi papildoma įtampa?

Buvo tos įtampos, taip. Porą gavome blokų, pradėjome bijoti po krepšiu žaisti kažiek. Metimai buvo neužtikrinti. Žinojome, kad nėra kažkas baisaus ir galime sugrįžti.

Ar čempionatą galima vadinti nesėkmingu?

Apmaudus. Viskas buvo mūsų rankose, dabar tik prisiminsime, ką galėjome padaryti geriau. Gaila, kad šios dvi rungtynės taip baigėsi.

Dėl ko apmaudu labiausiai?

Skaudžiausia, kad lengvų taškų leidome daug įmesti. kur labiau akcentuoji, atrodo, kad žinai ir ten baudžia. tokio lygio žaidėjai už kiekvieną tokį baudžia, sekundės reikalas. jeigu žaidi su Sneegalu, gali kažkur pavėluotai, o jei su tokiais varžovais tai ta sekundė aukso vertės.