Lietuvos rinktinė Pasaulio taurėje patyrė pirmąją nesėkmę, kai 82:87 nusileido Australijos krepšininkams.

Australijos aukštaūgiai nuo rungtynių pradžios štai taip išnaudoja lietuvių gynybos spragas. Aronas Bayenesas pakelia visus ant kojų.

Mūsiškius australai baudžia tritaškiais. Tolimais metimais pasižymi ir naujasis „Žalgirio“ pirkinys Jockas Landale’as.

Iki ilgosios pertraukos jie suvarpė Lietuvą devyniais taikliais tritaškiais iš 14-os, kol mūsiškiams toks įkrito tik vienas.

Nors Lietuviai pralaimi, šimtai Lietuvos sirgalių, sergančių Donguano arenoje, vis dar nepraranda ūpo.

O štai, ką po dviejų kėlinių sakė žiūrovai:

„Reikėtų susitvarkyti su gynyba. 52 taškai – daugokai.“

„Mes tikimės, kad lietuviai eis pirmi ir toliau bus toliau.“

„Atvažiavome iš Kambodžos palaikyti Lietuvą, tai yra kažkas nerealaus.“

„Laimėsime 10, labai lengvai.“

O šįkart po susitikimų Briuselyje stebėti rungtynes rado laiko ir prezidentas Gitanas Nausėda.

Tačiau didysis trileris prasideda paskutiniame ketvirtyje. Lukas Lekavičius veda Lietuvą į priekį. Fantastiška paskutinio kėlinio pradžia ir 11 taškų mūsiškių spurtas. Paskutinėmis minutėmis – tikras nervų karas. Lieka minutė ir dviejų taškų skirtumas.

Tačiau čia žudantį tritaškį pasiunčia Patty Millsas. Būtent šis San Antonijaus „Spurs“ žaidėjas daugiausia sumėtė į lietuvių krepšį – 23.

Desperatiški bandymai apsiginti Domantui Saboniui užtarnauja nesportinę pražangą.

Tiksint paskutinėms sekundėms, panaikinti atsilikimo nepavyksta. Lietuviai nusileidžia rezultatu 82:87, o australai užbaigia pirmą grupių etapą H grupės viršūnėje.

Kol rinktinės nariai gyvena dar šviežiomis rungtynių emocijomis, ištikimieji sirgaliai nenuleidžia rankų, jau planuoja savo tolimesnes keliones Kinijoje paskui krepšininkus ir skaičiuoja rinktinės šansus kituose etapuose:

„Vienareikšmiškai, abi pergalės ir į kitą etapą.“

„Laimėsime dvi varžybas ir išeisime būtinai.“

„Minimum ketvirtfinalis, sėkmės vyrams.“

„Vienas etapas jau baigtas. Mūsiškiai jau rytoj skris į kitą miestą.“

„Norime, kad prancūzai praloštų ir tada viskas bus gerai.“

„Šeštas žaidėjas dirbs sunkiai – keliausime toliau.“

Štai tokiomis emocingomis rungtynėmis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė baigė savo kovas pasaulio krepšinio čempionato grupėje ir jau išvyksta iš Donguano. Tiesa, šis miestas nebuvo toks nesėkmingas. Čia iškovotos dvi pergalės, kurios bus išneštos į kitą etapą. O ten, kitame etape Nandzinge, mūsų laukia Prancūzija ir Dominikos Respublika. Taigi laikome kumščius ir keliamės į kitą miestą.

Į Donguaną mūsiškiai gali dar grįžti, įveikę antrą grupės etapą. Čia vyks vienas iš ketvirtfinalių. O pirmosios rungtynės Lietuvai antrame grupių etape laukia jau šį šeštadienį. Nuo 10 val. mūsiškių akistatą su Prancūzija galėsite stebėti per TV3.