Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė šiuo metu Kinijoje vykstančiame pasaulio čempionate patyrė pirmą pralaimėjimą. Paskutinėse H grupės rungtynėse dėl pirmosios vietos Dainiaus Adomaičio kariauna po tikros dramos pripažino Australijos krepšininkų pranašumą.

Lietuviai varžovams iš Australijos nusileido 82:87 (19:27, 22:25, 19:16, 22:19).

Rungtynių nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinę ketvirtojo kėlinio minutę. Patty Millsas smeigė sudėtingą tritaškį ir likus 40 sekundžių suteikė australams 5 taškų pranašumą (78:83).

Netrukus lietuviai pelnė dvitaškį, tačiau kitoje aikštelės pusėje Domantas Sabonis prasižengė per grubiai ir jam buvo užfiksuota nesportinė pražanga.

Australai sumetė abu baudų metimus ir likus 17 sekundžių dar turėjo kamuolį savo rankose (80:85). Netrukus lietuviai vėl prasižengė.

Matthew Dellavedova prametė abu baudų metimus, Lukas Lekavičius pelnė greitą dvitaškį (82:85), bet laiko išsigelbėti lietuviams buvo per mažai.

Pralaimėjimą lietuviai patyrė nepaisant įspūdingų Mariaus Grigonio ir L. Lekavičiaus rungtynių. Du žalgiriečiai antroje rungtynių pusėje inicijavo galingą rinktinės spurtą 11:0, bet ir be šio spurto nuolat kūrė sėkmingas atakas.

Viso M. Grigonis surinko 19 taškų, L. Lekavičius pridėjo 15 ir atliko tris rezultatyvius perdavimus. Taip pat tiek po savo tiek po varžovų krepšiu galingai atrodė Domantas Sabonis. NBA lietuvis pelnė 12 taškų ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Sunkiai dvikova klostėsi Jonui Valančiūnui. Rinktinės lyderis pelnė 7 taškus ir atkovojo 7 kamuolius, bet bendrai akivaizdžiai pralaimėjo akistatą su tiesioginiais savo varžovais: Aronu Baynesu ir Jocku Landale'u.

A. Baynesas prišaudė tritaškių ir viso surinko 21 tašką ir atkovojo 13 kamuolių, J. Landale'as antroje rungtynių pusėje buvo prislopintas, bet surinko 10 taškų.

Lietuva: Marius Grigonis 19, Lukas Lekavičius 15, Domantas Sabonis 12, Mantas Kalnietis 9, Renaldas Seibutis 8, Jonas Valančiūnas 7 (7 atk. kam.).

Australija: Patty Millsas 23, Aronas Baynesas 21 (13 atk. kam., 3/5 trit.), Nickas Kay’us 11, Matthew Dellavedova ir Jockas Landale’as – po 10.

Pergalės atveju Lietuvos rinktinė būtų kaip reikiant sustiprinusi savo pozicijas kovoje dėl vietos ketvirtfinalyje. Tiesa, šansai patekti tolyn vis dar išlieka labai realūs.

Dabar Lietuvos nacionalinė komanda grumsis naujai suformuotoje L grupėje, kur kausis su Prancūzijos ir Dominikos Respublikos rinktinėmis. Patekimui tolyn reiktų abiejų pergalių.

Tiesioginę rungtynių transliaciją galėjote stebėti portale tv3.lt! Dabar maloniai kviečiame pažiūrėti visą vaizdo įrašą.

RUNGTYNIŲ EIGA:

KETVIRTAS KĖLINYS: (82:87)

L. Lekavičius inicijuoja dar kelias greitas atakas ir lietuviai persveria rezultatą (73:70). Lieka 4 minutės.

Lietuviai sukuria spurtą 11:0! Per pusę kėlinio australai vis dar nepelnė ne taško.

TREČIAS KĖLINYS: (60:68)

Per lemiamą ketvirtį lietuviams teks panaikinti aštuonių taškų pranašumą (60:68).

J. Valančiūnas provokuoja ketvirtą A. Boguto pražangą. Centras sėdasi ant suolelio.

P. Millsas toliau demonstruoja NBA kokybę ir australai vėl turi dviženklį pranašumą (53:63).

J. Mačiulis smeigia tritaškį, puikiai gynyboje dirba D. Sabonis, tačiau australai vis tiek pelno sudėtingą dvitaškį (51:59).

Lietuviai šiek tiek sumažina atsilikimą ir panašu, kad pradeda agresyviau gintis.

ANTRAS KĖLINYS: (41:52)

Į ilgąją pertrauką lietuviai žengia skaičiuodami 11 taškų deficitą (41:52). Puolime D. Adomaičio kariauna didesnių bėdų neturi, tačiau lietuvių centrams itin sunkiai sekasi stabdyti tiesioginius varžovus. A. Baynesas turi 15 taškų, J. Landale'as 10.

Australai pataiko devintą savo tritaškį.. Daugumą jų pelno vidurio puolėjai, todėl lietuviams apsiginti itin sunku (35:49).

M. Grigonis pelno 8-ą tašką. Tiesa, lietuviams vis dar sunkiai sekasi gintis (33:42).

A. Baynesas netikėtai pataiko antrą tritaškį ir australai turi dviženklį pranašumą (27:37).

Lietuviai antrą kėlinį pradeda spurtu 6:0.

PIRMAS KĖLINYS: (19:27)

Rezultatyvus pirmasis kėlinys. Vis tik, J. Valančiūnas taškų pelnyti nespėjo, o australai priekyje aštuoniais taškais (19:27).

M. Kalnietis pelno septynis taškus iš eilės (15:21).

M. Grigonis į krepšį metė jau penkis kartus, jis pelno šeštą tašką, bet P. Millso tritaškiai tolina australus (8:18).

P. Millsas iškart smeigia tritaškį, tai labai negeras ženklas lietuviams. Netrukus australai nutolsta penkių taškų skirtumu (4:9), Dainius Adomaitis prašo minutės pertraukėlės.

Australai prasižengia puolime, M. Grigonis pelno pirmuosius taškus.

STARTINĖS SUDĖTYS:

Lietuva: Arnas Butkevičius, Jonas Valančiūnas, Mantas Kalnietis, Domantas Sabonis, Marius Grigonis

Australija: Patty Millsas, Joe Inglesas, Aronas Baynesas, Matthew Dellavedova, Jockas Landale'as