Pasaulio krepšinio čempionate vieni favoritų, Serbijos krepšininkai, toliau žengia be pralaimėjimų. D grupės lyderių akistatoje Italijos rinktinę įveikę serbai užsitikrino grupės nugalėtojų vardą ir dar labiau priartėjo prie ketvirtfinalio.

Trečiadienį popiet serbai italus nugalėjo 92:77 (28:23, 22:19, 20:15, 22:20).

Į pergalę Serbijos rinktinę vedė nuostabiai rungtyniavęs Bogdanas Bogdanovičius. Tritaškius taikliai vieną po kito laidęs gynėjas surinko 31 tašką.

Ketvirtame dvikovos kėlinyje klausimų dėl nugalėtojo nebeliko, tačiau jame netrūko emocijų: nesportine pražanga buvo nubaustas Danilo Gallinari, o priešpaskutinę susitikimo minutę Nikola Jokičius už smūgį Danielio Hackettui taip pat sulaukė nesportinės pražangos.

Abi šios komandos jau anksčiau buvo užsitikrinusios vietas kitame etape. Serbai užima pirmąją D grupės vietą, italai lieka antri.

Italija: Danilo Gallinari 26, Marco Belinell 15, Danielis Hackettas 13, Alessandro Gentile 11.

Serbija: Bogdanas Bogdanovičius 31, Nikola Jokičius 15, Miroslavas Raduljica 12, Stefanas Jovičius 11.

RUNGTYNIŲ EIGA:

KETVIRTAS KĖLINYS: (92:77)

Skirtumas pasiekia ir dvidešimt taškų, o italai neranda jokių priešnuodžių B. Bogdanovičiaus žaidimui (88:68).

Italai tarsi sustojo, o serbai savo ruožtu artėja pergalės link.

TREČIAS KĖLINYS: (70:57)

Atkarpą serbai laimi 9:0.

D. Gallinari renka dvidešimtą savo tašką ir italai alsuoja į nugarą (55:53).

D. Gallinari smeigia tritaškį, o B. Bogdanovičius prameta abu baudų metimus.

ANTRAS KĖLINYS: (50:42)

Iki ilgosios pertraukos serbai susikrovė aštuonių taškų pranašumą. Didžioji intriga keliasi į antrąją rungtynių pusę.

A. Gentile smeigia sudėtingą tritaškį (31:29), tačiau serbai vos per kelias atakas pabėga dešimties taškų skirtumu (39:29).

Italai vėl nespėja paskui B. Bogdanovičių. Italai varžovą sustabdo, bet prasižengdami ties tritaškio linija.

PIRMAS KĖLINYS: (28:23)

Per pirmą rungtynių ketvirtį abi komandos demonstravo rezultatyvų ir greitą krepšinį, kartu pelnė 51 tašką (28:23).

B. Bogdanovičius pelno aštuntą savo tašką, o serbai po truputį tolsta (26:19).

Komandos startuoja itin greitu krepšiniu, tritaškį smeigia B. Bogdanovičius, tačiau italų žvaigždės taip pat nesnaudžia.

STARTINĖS SUDĖTYS:

Serbija: Stefanas Birčevičius, Bogdanas Bogdanovičius, Stefanas Jovičius, Vladimiras Lučičius, Nikola Milutinovas.

Italija: Marco Belinelli, Paulas Biligha, Luigi Datome, Danilo Gallinari, Danieis Hackettas.