Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė super sėkmingai pradėjo savo žygį pasaulio čempionate. H grupės rungtynėse Dainiaus Adomaičio kariauna dominavo nuo pat dvikovos pradžios ir sutriuškino Senegalo nacionalinę komandą.

Lietuviai pirmavo visas 40 minučių ir savo pranašmą nuolat didino, o bendrai Senegalo rinktinę nugalėjo 101:47 (27:10, 21:11, 29:12, 24:14).

Dėl rungtynių nugalėtojo klausimo nebeliko jau po pirmojo kėlinio, kurį lietuviai laimėjo 27:10. Lietuvių spurtą nuo pat pradžių inicijavo kapitonas Mantas Kalnietis, paleidęs kelis šaltakraujiškus ir svarbiausia taiklius tritaškius. Viso įžaidėjas pelnė 13 taškų ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus bei tapo geriausiu rungtynių žaidėju.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje komandas skyrė ir 50 taškų (83:33), o dvikovoje tikrai netrūko ir efektingų epizodų – galingus dėjimus atliko Mindaugas Kuzminskas, Arnas Butkevičius, vėliau ir Jonas Valančiūnas bei Domantas Sabonis.

Aikštelėje jau trečiojo ketvirčio metu buvo pasirodę visi Lietuvos rinktines nariai. Visi jie, išskyrus Roką Giedraitį, spėjo pelnyti taškus.

Rungtynes tiesiogiai galėjote stebėti portale tv3.lt! Dabar kviečiame pažiūrėti dvikovos vaizdo įrašą.

Senegalas mačą baigė su 1 tritaškiu iš 23 ir 19 dvitaškių iš 47 (40 proc.). Jei Lietuva atliko 28 rezultatyvius perdavimus, tai varžovai – tik 8.

Rugsėjo 3 d. Lietuva žais su Kanada, rugsėjo 5 d. su Australija. Visos rungtynės prasidės 14.30 val.

Lietuva: Jonas Valančiūnas (11 atk. kam.), Domantas Sabonis (7 atk. kam.) ir Mantas Kalnietis (8 rez. perd.) po 13, Marius Grigonis 12, Mindaugas Kuzminskas 11, Paulius Jankūnas ir Lukas Lekavičius po 10, Jonas Mačiulis 8 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Arnas Butkevičius 6, Renaldas Seibutis 3, Edgaras Ulanovas 2.

Senegalas: Ibrahimas Faye, Maurice’as Ndouras ir Babacaras Toure – po 8, Pape Diopas ir Youssoupha Ndoye – po 6.

Lietuvos rinktinės žaidėjų emocijos:

RUNGTYNIŲ EIGA:

Startinės sudėtys:

Lietuva: Marius Grigonis, Mantas Kalnietis, Jonas Mačiulis, Jonas Valančiūnas, Domantas Sabonis.

Senegalas: Xane Dalmeida, Mouhammedas Faye, Hamady Ndiaye, Maurice Ndouras, Babacaras Toure.

Ketvirtas kėlinys: (101:47)

Dėjimų fiestą tęsia ir J. Valančiūnas su D. Saboniu (94:37).

Įspūdinga ataka žemė-oras baigiasi galingu A. Buktevičiaus dėjimu.

Trečias kėlinys: (77:33)

Lietuviai sužaidžia rezultatyviausią kėlinį, per kurį pelno 29 taškus. Ant parketo pasirodė visi rinktinės nariai, o per likusį ketvirtį belieka negauti traumų ir po truputį ruoštis artėjančioms kitoms rungtynėms.

47 taškų pranašumas (73:26).

Visišką varžovų triuškinimą tęsia tritaškį pelnęs J. Mačiulis ir kamuolį perėmęs bei lengva dvitaškį pelnęs L. Lekavičius (64:26)

M. Kalnietis smeigia dar vieną tritaškį ir komanas skiria 32 taškai.

Antras kėlinys: (48:21)

Dainiaus Adomaičio kariauna į ilgąją pertrauką žengia turėdama 27 taškų pranašumą.

Komandos apsikeičia tritaškiais (46:21), tačiau tampa panašu, kad Senegalui šįvakar bus labai sunku pakovoti garbingai. Aikštelėje pasirodo ir R. Giedraitis bei A. Butkevičius.

Šaltakraujiškai rungtyniaujantis M. Grigonis suteikia dvidešimties taškų pranašumą (36:16)

Lietuviai toliau dominuoja aikštelėje, tiesa, kelis sėkmingus epizodus po mūsų krepšiu sukuria ir Senegalo aukštaūgiai.

Pirmas kėlinys: (27:10)

M. Kalnietis pelno septintą savo tašką, lietuviai turi 15 taškų pranašumą ir dar net nėra nė karto prasižengę (23:8)

Pirmuosius taškus pelno ir J. Valančiūnas, o lietuviai turi dviženklę persvarą (15:4).

Gausiai palaikomi lietuviai startuoja energingai. Taškus renka M. Grigonis ir D. Sabonis (6:0), tolimą metimą prideda M. Kalnietis (11:2).