Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė du kėlinius kovėsi kaip lygus su lygiais, tačiau antroje rungtynių pusėje perlaužė rungtynes ir 86:57 sutriuškinę Pietų Korėjos rinktinę įsirašė ketvirtąją pergalę pasiruošimo pasaulio čempionatui cikle. Stiprios pergalės fone netrūko ir įsimintinų epizodų.

Pirmojo kėlinio metu kova vyko taškas į tašką, o savo pranašumą lietuviai pradėjo įrodinėti tik besibaigiant ketvirčiui.

Pirmą kartą apčiuopiamą persvarą (21:13) Dainiaus Adomaičio kariauna įgijo po efektingo rinktinės veterano Pauliaus Jankūno tritaškio.

Ataką surengė du žalgiriečiai: į Kauną grįžęs Lukas Lekavičius brovėsi į baudos aikštelę ir nusprendė metimo neatlikti. Įžaidėjas pasirinko staigų perdavimą savo bendraklubiui P. Jankūnui, stovėjusiam prie tritaškio linijos.

Kėlinio laikrodis mušė paskutines sekundes, iki atakos ir kėlinio pabaigos buvo likusios 4 sekundės, o P. Jankūnas vos sugavęs kamuolį sviedė jį tiesiai į krepšį.

Per likusią akimirką šeimininkai atakos suregzti nebespėjo, todėl lietuviai į antrą kėlinį žengė jau skaičiuodami 8 taškų pranašumą.

Vaizdo įrašą rasite teksto viršuje.

Lietuviai jau rytoj (sekmadienį) toje pačioje arenoje susikaus su Angolos krepšininkais, tiesioginę transliaciją stebėkite portale tv3.lt!

Pasaulio čempionate lietuviai pateko į H grupę, kurioje dėl vietos kitame etape kausis su Kanados, Australijos ir Senegalo rinktinėmis.