Marijampolės „Sūduva“ per pirmą kėlinį pasiuntė du įvarčius į Izraelio čempiono Tel Avivo „Maccabi“ klubo vartus ir užtikrintai žengė į paskutinį – ketvirtąjį UEFA Europos lygos atrankos etapą! Jį Lietuvos klubas pasiekė trečius metus iš eilės.

„Sūduva“ ketvirtadienį sausakimšame namų stadione svečius įveikė 2:1, o pirmą mačą išvykoje buvo laimėjusi taip pat 2:1.

Paskutiniame atrankos etape Lietuvos čempionai žais su Budapešto „Ferencvaros“ (Vengrija) klubu. Įveikus jį atsivertų Europos lygos grupių etapas, kuriame dar nėra žaidęs nė vienas Lietuvos klubas.

Šios ekipos susitiks jau kitą savaitę.

Pergalė prieš „Maccabi“ marijampoliečiams taip pat atneš papildomus 300 tūkst. eurų už dalyvavimą ketvirtame atrankos etape.

Per pridėtą antro kėlinio laiką kilo masinis susistumdymas, kai „Maccabi“ žaidėjas stumtelėjo kamuolį paduodantį vaiką. Vladimiras Čeburinas puolė prie tą padariusio „Maccabi“ saugo Yonatano Coheno. Kelias minutes teisėjai ir apsauga turėjo raminti abiejų ekipų žaidėjus ir personalą.

Galiausiai teisėjas parodė raudoną kortelę Y. Cohenui ir svečiai mačą baigė dešimtiese.

„Sūduva“ į priekį išsiveržė jau 12-ąją minutę, kai Josipas Tadičius įsiveržė į baudos aikštelę ir smūgiavo į vartus. Kamuolys dar lietė varžovo koją, o prieš įkrentant jam į vartus Mihratas Topčagičius kyštelėjo galvą. Įvartis įskaitytas jam.

Pirmam kėliniui artėjant pabaigos link, „Maccabi“ užgulė vartus ir vos neišlygino rezultato - po baudos smūgio kamuolys atsimušė į virpstą. Svečiai dar kelis kartus aštrino situaciją prie vartų, bet „Sūduva“ vis atsilaikydavo, o netrukus viską apvertė aukštyn kojomis.

Andro Švrljuga prieš pat pertrauką atliko smūgį iš baudos aikštelės, kai sulaukė M. Topčagičiaus perdavimo. Smūgiuotas kamuolys vėl atsimušė į „Maccabi“ gynėjo koją ir po rikošeto suspurdėjo tinkle. „Sūduva“ didino persvarą iki 2:0 ir žydus įstūmė į sunkią padėtį – per antrą kėlinį jiems reikėjo mušti triskart.

Antrajame kėlinyje „Maccabi“ toliau išlaikė kamuolio kontrolę ir į puolimą pasileido visi, išskyrus vartininką. Tačiau net ir tokios pastangos niekaip nepralaužė marijampoliečių gynybos, kurioje vietos klaidai beveik nebuvo.

77 min. Ivanas Kardumas įspūdingai atrėmė varžovo smūgį po rikošeto, kai kamuolys pakeitė skriejimo trajektoriją prieš pat vartininką.

„Maccabi“ spaudimas įvarčiu pasibaigė 86-ąją minutę, kai pasižymėjo Nickas Blackmanas. Po Y. Coheno raudonos kortelės žydai dar turėjo puikią progą pasižymėti, bet N. Blackmanas nepataikė visiškai laisvas ir būdamas vos keli metrai nuo vartų.

Po šio epizodo teisėjas skelbė rungtynių pabaigę ir „Sūduva“ triumfavo.