Lietuvos plaukimo rinktinė pasaulio čempionate Pietų Korėjoje lieka be medalių.

Antradienį komandos lyderis Danas Rapšys 200 m laisvuoju stiliumi rungties finale distanciją įveikė per 1 min. 44.69 sek. ir užfiksavo greičiausią rezultatą, tačiau buvo diskvalifikuotas dėl per ankstyvo starto.

Pasaulio čempionu tapo kinas Y.Sunui (1:44.93).

Sidabras atiteko japonui Katsuhiro Masumoto (1:45.22.), bronzą pasidalino rusas Martinas Maliutinas ir britas Duncanas Scottas (po 1 min. 45.63 sek.).

24-erių lietuvio finale užfiksuotas laikas buvo anuliuotas, todėl jis galutinėje įskaitoje liko aštuntas.

D. Rapšio pasiektas rezultatas būtų tapęs nauju šios rungties Lietuvos rekordu, kuris priklauso būtent šiam sportininkui (1:45.12 min.).

Panevėžiečio kelias finalo link buvo labai vingiuotas.

Pirmadienį atrankos varžybose jis trasoje užtruko 1:46.60 min. ir bendroje įskaitoje liko 9-as.

Tuo metu pusfinalio plaukime mūsiškis prieš lemiamus 50 m savo plaukime dar buvo paskutinis, tačiau galiausiai sugebėjo finišo liniją pasiekti pirmas.

Tarp visų pusfinalio dalyvių jo užfiksuotas laikas (1:45.44 min.) buvo trečias geriausias.