Sekmadienį Londone (Didžioji Britanija) baigėsi 10-asis šio sezono IAAF „Deimantinės lygos“ lengvosios atletikos varžybų etapas.

Vyrų disko metimo rungtyje susirinko visos ryškiausios žvaigždės, tarp kurių – ir dabartinis pasaulio bei Europos čempionas lietuvis Andrius Gudžius. Lietuvis jau pirmu bandymu diską nusviedė 65,40 metro (65,40 - 64,50 - 63,76 - X - 62,62 - 64,47) ir to užteko trečiai vietai.

Eilinę pergalę šventė sezono lyderis švedas Danielis Stahlis (68,56), kuris pagerino nuo 2010 m. estui Gerdui Kanteriui priklausiusį varžybų rekordą (67,82). Antras buvo jamaikietis Fedrickas Dacresas (67,09). A.Gudžius šiame etape iškovojo 6 labai brangius „Deimantinės lygos“ taškus.

Sezono pradžioje startuoti negalėjęs lietuvis spėjo surinkti 8 tšk. ir pasidalino 8-ą vietą su amerikiečiu Reggie Jagersu (8 tšk.). Visgi, lietuvio metimai šiame sezone buvo tolesni nei amerikiečio, todėl A.Gudžiui atiteko 8-a vieta ir paskutinis kelialapis į finalinį „Deimantinės lygos“ etapą, o R.Jagersas liko 9-as ir negalės atvykti į finalinį etapą.

Priminsime, kad A.Gudžius 2017 m. tapo „Deimantinės lygos“ čempionu. Dėl operacijos sezono pradžią praleidęs A.Gudžius šių metų reitinge kol kas yra 12-as (66,03), bet jau užsitikrino vietą Tokijo olimpiadoje. Lietuvio asmeninis rekordas siekia 69,59 m.