Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate sekmadienį prasidėjo plaukimo varžybos. Į savo pirmąjį finalą mėgino patekti ir lietuvis Andrius Šidlauskas.

Vyrų 100 m plaukimo krūtine pirmajame pusfinalyje lietuvis finišą pasiekė 7-as ir nepateko į finalą. A.Šidlauskas distanciją įveikė per 59.66 sek., pagerino asmeninį sezono rekordą ir buvo 14-as. Lietuviui pakilti aukštyn padėjo ir italo Nicolo Martinenghi diskvalifikacija.

Antrajame pusfinalyje fantastiškai pasirodė britas Adamas Peaty. Jis tapo pirmu vyru istorijoje, kuris 100 m krūtine nuplaukė greičiau nei per 57 sek. A.Peaty distanciją įveikė per 56.88 sek. ir pagerino sau priklausiusį planetos rekordą. Kinas Yanas Zibei pasiekė naują Azijos rekordą (58.67), o trečias buvo britas Jamesas Wilby (58.83).

A.Šidlauskas atrankoje distanciją įveikė per 59.75 sek., pagerino asmeninį sezono rekordą ir užėmė 16-ą vietą. Lietuvis taip nugvelbė paskutinį bilietą į pusfinalį. Atranką laimėjo neabejotinas rungties favoritas pasaulio rekordininkas britas Adamas Peaty (57.59). Antras buvo baltarusis Ilja Šymanovičius (58.87), o trečias – japonas Yasuhiro Koseki (58.91).

Kitas lietuvis Giedrius Titenis užėmė 21-ą vietą (1:00.20). Olimpinis „A“ normatyvas šioje rungtyje siekia 59.93 sek. A.Šidlauskas jau anksčiau buvo užsitikrinęs vietą 2020 m. Tokijo olimpiadoje. Lietuvio asmeninis rekordas nuo 2017 m. siekia 59.12 sek. Lietuvos rekordas nuo 2015 m. priklauso G.Titeniui (58.96).