Sekmadienį Kvandžu (Pietų Korėja) vykstančiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate Danas Rapšys užtikrintai pateko į 400 metrų laisvuoju stiliumi rungties finalą, o Andrius Šidlauskas 100 m krūtine atrankoje pagerino asmeninį sezono rekordą ir paskutiniu numeriu pateko į pusfinalį.

D.Rapšys distanciją įveikė per 3 min. 44,31 sek. ir bendroje įskaitoje nusileido tik sezono lyderiui kinui Yangui Sunui (3:44,10). Trečias liko australas Jackas McLoughlinas (3:44,79).

400 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje nebus pusfinalio, todėl tik 8 plaukikai pateko tiesiai į finalą.

D.Rapšys šiame čempionate dar varžysis 200 m laisvuoju stiliumi ir 200 m nugara rungtyse.

100 metrų krūtine atrankoje varžėsi ne tik A.Šidlauskas, tačiau ir Giedrius Titenis, tačiau lietuviams sekėsi skirtingai.

A.Šidlauskas distanciją įveikė per 59,75 sek. ir 0,07 sek. aplenkęs vieną iš varžovų iškovojo paskutinį kelialapį į pusfinalį, tuo tarpu G.Titenis finišavo per 1 min. 0,20 sek. ir liko 21-oje pozicijoje.

A.Šidlausko rezultatas – geriausias jo šiame sezone. Prieš tai lietuvis greičiausiai šią distanciją buvo įveikęs per 59,80 sek.

Pirmą vietą 100 metrų krūtine atrankoje užėmė britas Adamas Peaty (57,59 sek.), antras liko baltarusis Ilja Šumanovičius (58,87), o trečias – japonas Yasuhiro Koseki (58,91 sek.)

A.Šidlausko pusfinalio plaukimas vyks sekmadienio vakarinėje programoje nuo 14:51 val.

G.Titenis turės progą atsigriebti 50 m ir 200 m krūtine rungtyse, o A.Šidlauskas dar varžysis 100 m krūtine ir 200 m kompleksiniu būdu rungtyse.

50 metrų peteliške rungtyje pasirodė ir Tadas Duškinas, kuris distanciją įveikė per 24,02 sek. ir finišavo 34-oje vietoje. Tai buvo vienintelis T.Duškino startas šiame čempionate.

Čempionate savo startų dar laukia Kotryna Teterevkova (50 m, 100 m, 200 m krūtine rungtyse), Simonas Bilis (50 m ir 100 m laisvuoju stiliumi rungtyse), Deividas Margevičius (100 m peteliške rungtyje) ir Ugnė Mažutaitytė (200 m nugara rungtyje). Lietuviai taip pat dalyvaus ir 4 x 100 m kompleksiniu būdu vyrų estafetėje ir 4 x 100 m kompleksiniu būdu mišrioje estafetėje.