Įspūdinga: aplink Baltijos jūrą apvažiavo per 2 paras

Šeštadienio popietę Vitoldas Milius ir Aidas Bubinas grįžo į „Aurum 1006 km lenktynių“ trasą po daugiau nei 5 000 kilometrų kelionės. Patyrę vairuotojai ketvirtadienio rytą savo kelionę su „Kia Proceed“ automobiliu pradėjo Palangos Vytauto gatvėje, vykstant 20-ųjų lenktynių paradui. Daugiau nei dvi paras jie važiavo pro Latviją, Estiją, Suomiją, Švediją, Daniją, Vokietiją, Lenkiją ir šeštadienį grįžo į Lietuvą, o Palangos lenktynių trasą pasiekė 15 val. 5 min.

Lietuviai apvažiavo aplink Baltijos jūrą (nuotr. Organizatorių)

Iš viso kelionėje V. Milius su A. Bubinu užtruko 52 val. 30 min. Apie 3,5 val. užtruko kelionė keltu, o visą likusį laiką „Kia Proceed“ važiavo (trumpi sustojimai vyko tik degalinėse) ir įveikė 5 008 kilometrus. Vidutinis greitis važiavimo metu – 100 km/val., o degalų dyzelinis automobilis vidutiniškai vartojo 5,3 l/100 km.

REKLAMA

Bendras visos kelionės vidutinis greitis, įskaičiuojant ir kelte praleistą laiką – 95 km/val.

Greičiausia šalis tapo lėčiausia

Pasakodamas apie kelionę, V. Milius turėjo keliautojams naudingų pastebėjimų apie kiekvieną šalį.

„Lietuva yra palyginti greita šalis – pagrindiniai keliai yra greitkeliai, kuriais važiuoti galima gana greitai. Latvijoje ir Estijoje tenka važiuoti lėčiau, nes daugelyje vietų – dviejų eismo juostų keliai. Eismas juda leistinu greičiu, o kontrolė didelė – nemažai tiek judančių policijos automobilių, tiek ir radarų. Kitose šalyse nei Latvija ir Estija mes policijos automobilių net nematėme“, – kalbėjo V. Milius.

Suomijoje eismas juda palyginti lėtai – greičio apribojimai labai griežti, jo laikymąsi kontroliuojančių radarų – daug, o ir tolerancijos nėra. Todėl visi važiuoja laikydamiesi kelių eismo taisyklių reikalavimų ir kelionė čia užtruko ilgai – Švedijos pasienis buvo kirstas tik penktadienio rytą. Net ir patekimas į Suomiją užtruko – iš Talino Helsinkį pasiekti galima keltu ir vien kelionė juo truko apie 4 valandas.

„Švedija nustebino gerąja prasme. Greitkelių čia labai mažai, dominuoja 3 eismo juostų keliai, tačiau leistinas greitis juose dažniausiai 120 km/val., o eismas juda apie 10 km/val. greičiau. Tiek Švedijoje, tiek Danijoje važiavimas buvo labai sklandus“, – kelionės įspūdžiais dalijosi V. Milius.

Tuo tarpu Vokietija, kurioje keliautojai tikėjosi padidinti vidutinį visos kelionės greitį, nuvylė – vidutinis greitis netgi sumažėjo. Nors kelyje pasitaikė kelios atkarpos, kuriose greitis neribojamas, daugybė remontuojamų kelių su 60 km/val. leistinu greičiu kelionės trukmę smarkiai pailgino.

REKLAMA

Paskutinę dieną įvertino automobilio privalumus

Pirmąją naktį keliautojai sutiko Suomijos šiaurėje, tad sutemę praktiškai nebuvo. Antroji naktis praėjo Vokietijoje bei Lenkijoje, tad keliautojai turėjo progą įsitikinti puikiai kelią apšviečiančių „Kia Proceed“ LED žibintų privalumais.

Lenkijoje patirtis buvo kitokia ne tik dėl važiavimo tamsiu paros metu, bet ir vidutinio greičio – jis buvo didžiausias, lyginant su kitomis šalimis. Nuo Vokietijos sienos iki Varšuvos jau bene dešimtmetį nutiestas kokybiškas greitkelis, kuriame leistinas greitis – 140 km/val., o eismo srautas jame juda apie 160 km/val.


Rašyti komentarą...
G
Gintas
2019-07-21 09:50:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Veiksmo vieta: pusiaukelė greitkelyje Varšuva-Balstogė. Laikas 9.30 (lietuvos laiku) Minėtame ruože leistinas greitis 140 km/h. Automobilių srautas juda 120-140 km/h greičiu. Veidrodėlyje pasimato šviesos, po to spėju pastebėti automobilio markę, lietuviškus numerius ir reklaminį lipduką ant galinio stiklo. Kadangi ,,rekordo" sekėjai deklaravo važiavimą saugiu leistinu greičiu, o lenkdamas ekipažas ,,praėjo" kaip pro stovintį, pabandžiau sekti paskui,kad įvertinti greitį. Ir ką manot? Pasiekus 180-190 km/h ,,rekordininkų" automobilis sėkmingai tolo toliau:)). Taigi belieka tik įsivaizduoti kaip ir kokiais greičiais buvo įveikiamos kitos maršruto dalys...
Klausimas- kiek šitokio ,,rekordo" siekimas prisideda prie eismo saugumo ne tik LT, bet ir užsienyje? Kokie vairuotojų gebėjimai reaguoti į situaciją kelyje ,automobiliu be perstojo įveikus 4-5 tūks.kilometrų ? O svarbiausia - ko verti ekipažo nario parašymai viešuose informavimo šaltiniuose, pasisakymai ir pamokymai televizijos
laidose apie eismo saugumą.....
Taigi -,,Karalius nuogas" ir visi ale ,,rekordai" niekiniai..
Atsakyti
0

S
Saladinas
2020-06-06 12:59:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dar būtų įdomu peržiūrėti maršrutą, mažoka kilometrų, bei laiką kurie praleido keldamiesi keltu?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų