Lietuvos dvidešimtmečių vaikinų rinktinė Europos krepšinio (U20) čempionato D grupės paskutinėse rungtynėse po dramatiškos kovos ir pratęsimo 88:86 (18:13, 19:22, 19:21, 11:11, 21:19) Graikijos bendraamžius ir finišavo pirmoje vietoje.

Sėkmingiau rungtynes pradėję lietuviai įpusėjus antram kėliniui susikrovė dviženklį pranašumą 34:21. Visgi per likusį laiką graikai surengė galingą spurtą 14:3 ir pradėjo alsuoti savo varžovams į nugarą 35:37, o po trijų kėlinių švieslentėje jau degė lygus rezultatas 56:56.

Donaldo Kairio auklėtiniai lemiamą ketvirtį pradėjo spurtu 10:2 ir vėl nutolo 66:58, tačiau netrukus graikai atsakė devyniais taškais be atsako ir prasidėjus paskutinei minutei persvėrė rezultatą savo naudai 67:66. Vitalijus Kozys taikliu vienu baudos metimu iš dviejų išlygino rezultatą 67:67. Lemiamu metu Arno Veličkos tolimas metimas tikslo nepasiekė, tuo tarpu kamuolį puolime atsikovojusiam Mariui Valinskui išplėšti pergalės taip pat nepavyko.

Sužaidus dvi pratęsimo minutes švieslentėje degė lygus rezultatas 73:73. Netrukus graikai smeigė tris tolimus metimus iš eilės ir nutolo 82:73. Lietuviai nekėlė baltos vėliavos ir surengę dar vieną spurtą pradėjo alsuoti savo varžovams į nugarą 83:86.

Likus žaisti 14 sekundžių graikai užsidirbo nesportinę pražangą, o A.Velička šaltakraujiškai realizavo du baudos metimus 85:86. Lemiamos atakos metu Mariaus Valinsko tolimas metimas skriejo pro šalį, tačiau A.Velička atsikovojo kamuolį puolime, atliko perdavimą Ignui Sargiūnui, kuris smeigė tritaškį ir išplėšė lietuviams dramatišką pergalę – 88:86.

Lietuva: Vitalijus Kozys 18 (4/10 baudos metimai, 13 atk. kam., 21 naud. bal.), Ignas Sargiūnas 15 (3/6 tritaškiai), Arnas Velička 14 (4/15 metimai, 0/8 tritaškiai, 6 atk. kam., 9 rez. perd.), Lukas Uleckas (2/9 tritaškiai) ir Danielius Lavrinovičius (16 min., 5 praž.) po 10.

Graikija: Georgios Kalaitzakis 23 (7 atk. kam.), Panagiotis Kalaitzakis 21, Konstantinos Kampouridis 17 (8 atk. kam.).