Ketvirtą pergalę šiame Lietuvos futbolo A lygos sezone iškovojo pirmenybių debiutantas „Panevėžys“.

Aukštaitijos ekipa po permainingos kovos 17-ojo turo susitikime išvykoje 2:1 (0:1) palaužė čempionato autsaiderę „Palangą“.

Dvikovos pradžioje abi komandos apsikeitė tolimais smūgiais ir, nors svečiai ilgiau kontroliavo kamuolį, pirmi pasižymėjo puikią kontrataką surengė palangiškiai.

19-ąją minutę Yao N'Goranas surengė ilgą reidą, atliko perdavimą „Palangos“ debiutantui Dominykui Jakočiūnui, kuris surado baudos aikštelėje Aurimą Jurgelevičių, tiksliai smūgiavusį vienu lietimu.

Sėkminga dvikovos pradžia įkvėpė šeimininkus ir toliau atakuoti. Gvidas Juška atliko porą tolimų ir pavojingų smūgių, tačiau savo vietoje buvo Šarūnas Jurevičius.

Vis dėlto „Palangos“ gynyba taip pat kartas nuo karto subraškėdavo. Puikios progos neišnaudojo smūgiu galva į vartų plotą nepataikęs Rafaelis Ledesma, taip pat dėkingų šansų nerealizavo Ernestas Veliulis bei Paulius Janušauskas.

Antrą kėlinį svečiai pradėjo labai blankiai ir sykį galėjo būti nubausti. G. Juškos tolimą baudos smūgį Š. Jurevičius atrėmė, tačiau atšokęs kamuolys atsidūrė pas Y. N'Goraną, nuo kurio smūgio svečiai apsigynė tik titaninėmis pastangomis.

„Palangos“ strategas Artiomas Gorlovas ant atsarginių žaidėjų suolo turėjo tik labai jaunus žaidėjus, tad neatlikti keitimai lėmė tai, jog šeimininkai atsitraukė arčiau savo vartų.

Laikytis gana sėkmingai sekėsi iki 71-osios minutės: po R. Ledesmos pakelto kampinio tiksliu smūgiu galva rezultatą išlygino Vytas Gašpuitis.

Netrukus R. Ledesmos smūgį atrėmė Tadas Norbutas, tačiau „Palangos“ vartų sargas 81-ąją minutę traukė kamuolį iš vartų tinklo, kai baudos aikštelėje pamirštas Sebastianas Vasquezas tiksliai mušė iš arti.

„Palanga“ bandė surengti lemiamą šturmą, bet nieko nepešė, patyrė 13-ąjį pralaimėjimą ir su 10 taškų toliau žengia paskutinėje vietoje.

„Panevėžys“ su 16 taškų aplenkė Kauno „Stumbrą“ bei pakilo penktą turnyro lentelės vietą.