Tokijuje (Japonija) sekmadienį baigėsi finalinis pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės etapas. Paskutinę dieną vyko mišrios estafetės varžybos, kuriose bronzą laimėjo Justinas Kinderis ir Gintarė Venčiauskaitė-Juškienė.

Sėkmingai šias varžybas pradėjo Justinas Kinderis ir Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė. Fechtavime jie laimėjo 21 kovą iš 34, surinko 233 tšk. ir užėmė 4-ą poziciją. Estafetėje 2x100 m laisvuoju stiliumi jie buvo 6-i (1:58.80 min., 313 tšk.). Prieš jojimo rungtį J.Kinderis ir G.Venčkauskaitė su 546 tšk. rikiavosi ketvirti. Lyderiavo prancūzai Elodie Clouvel ir Valentinas Prades (571), antri buvo airiai Natalya Coyle ir Arthuras Laniganas O‘Keeffe‘as (561), o treti – lenkai Oktawia Nowacka ir Danielius Lawrynowiczius (547).

Jojimo rungtyje lietuviai pasirodė nuostabiai. Jie trasą įveikė per 93 sek., nepadarė nė vienos klaidos, neviršijo laiko limito ir surinko visus 300 tšk. Lietuviai buvo vieninteliai, kurie jojimo rungtyje neprarado nė taško. Prieš kombinuotą rungtį J.Kinderis ir G.Venčkauskaitė su 846 tšk. pakilo į 3-ią vietą. Jie priartėjo tiek prie prancūzų (866), tiek prie airių (851), todėl tapo labai realiais pretendentais į medalius.

G.Venčkauskaitė solidžiai pradėjo kombinuotą rungtį ir jau pirmame šaudymo ruožę aplenkė airę. Daug laiko prarado ir lyderė E.Clouvel, šaudžiusi net 26 sek. Į antrąjį šaudymo ruožą lietuvė su prancūze atbėgo vienu metu. Šį kartą G.Venčkauskaitė šaudė prasčiau nei įprasta, bet E.Clouvel pasirodė ne ką geriau.

Sportininkės į antrąjį ratą išbėgo kartu. G.Venčkauskaitė savo pasirodymą baigė pirma ir perdavė estafetę J.Kinderiui. Jis trečiame šaudymo ruože pasirodė gana prastai ir paleido V.Pradesą į priekį. Prancūzas padidino savo pranašumą prieš lietuvį trasoje.

Šaudymo ruože V.Pradesas turėjo problemų tik prieš penktąjį tikslų šūvį. J.Kinderis sugaišo nemažai laiko ir prie jo gerokai priartėjo persekiotojai. Airis A.Laniganas-O'Keeffe'as galiausiai aplenkė J.Kinderį ir iškovojo sidabrą. Paskutiniuose metruose lietuvį atakavo ir D.Lawrynowiczius, bet J.Kinderis atlaikė spaudimą ir sugebėjo išlaikyti bronzą.

E.Clouvel ir V.Pradesas varžybas baigė su 1479 tšk. N.Coyle ir A.Laniganas-O'Keeffe'as surinko 1477 tšk. Nuo jų tašku atsiliko J.Kinderis ir G.Venčkauskaitė (1476), o dar sekundę pralaimėjo O.Nowacka ir D.Lawrynowiczius (1475).