Lietuvos moterų paplūdimio tinklinio rinktinė tapo Kroatijoje pasibaigusio pirmojo Kontinentinės taurės pirmojo etapo E grupės nugalėtojomis ir pateko į antrąjį 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių atrankos etapą.

Lietuvos tinklininkės antrajame grupės mače sekmadienį 2-0 įveikė Rumunijos ekipą. Abi šios komandos šeštadienį buvo nugalėjusios kroates, todėl čia sprendėsi pirmosios vietos likimas.

Pirmajame susitikime Urtė Andriukaitytė ir Vytenė Vitkauskaitė 2-0 (21:16, 22:20) nugalėjo Adrianą Soriną Raileanu ir Adiną Stanciu. Kiek vėliau prasidėjusiame mače Ievos Dumbauskaitės ir Irinos Zobninos duetas po 47 min. trukusios kovos 2-1 (13:21, 21:19, 15:10) įveikė Beatą Vaidą ir Ioanną-Alexandrą Ordean.

„Esame labai laimingos, nes jaučiamės kaip vienas kumštis, palaikome vienos kitas, jaudinamės vienos dėl kitų, o labiausiai džiaugiamės dėl to, kad pavyko įgyvendinti iškeltus tikslus. Pati labai didžiuojuosi atstovaudama šaliai su tokiai komanda. Visą savaitgalį turėjome labai gerą nuotaiką, už kurią dėkojame mūsų treneriui Tadui Donėlai. Jis mūsų varikliukas“, - po sekmadienį kovų įspūdžiais dalinosi V. Vitkauskaitė.

Iš viso Kontinentinę taurę sudaro trys etapai. Antrasis etapas bus surengtas kitų metų gegužę, o finalinis etapas vyks 2020 metų birželį Nyderlanduose. Finalinio etapo nugalėjai iškovos šaliai vietą olimpinėse žaidynėse.

Prieš ketverius metus vykusiame Kontinentinės taurės turnyre Lietuvos moterų rinktinė buvo patekusios į finalinį etapą ir liko per žingsnį nuo kelialapio į olimpines žaidynes.

Į olimpines žaidynes Tokijuje (tiek vyrų, tiek moterų) 15 komandų pateks pagal FIVB reitingą, po vieną vietą bus skirta visų žemynų Kontinentinės taurės varžybų laimėtojams, dar viena vieta atiteks šių metų pasaulio čempionams, o du likę kelialapiai bus išdalinti papildomame atrankos turnyre. Vietas olimpiniame turnyre turi šeimininkų komandos.