Legendinė ir vieną didžiausių priešpriešų pasaulyje sukelianti Madrido „Real“ ir „Barcelona“ dvikova pasiekė naują lygį – Ispanijos krepšinio pirmenybių finalas baigėsi tiesiog neįtikėtinu scenarijumi.

Antrąją finalo serijos dvikovą „Real“ vyrukai laimėjo sukūrę tikrą stebuklą – komanda savų žiūrovų akivaizdoje laimėjo „pralaimėtą“ mačą, o tam prireikė vos 105 sekundžių.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kuomet iki jo pabaigos buvo likusi 1 minutė ir 45 sekundės, „Barca“ turėjo 9 taškų pranašumą (65:74) ir, negana to, kontroliavo kamuolį.

Netrukus Barselonos ekipa pradėjo byrėti taip, kad sugebėjo vos per kelias atakas savo pranašumą sumažinti iki 2 taškų (77:79).

Tuomet Victoras Claveras prametė baudos metimą (77:80), o jau kitoje aikštės pusėje jas mesti stojo „Real“ vienas lyderių Sergio Lullas. Tiesa, atsilikimas siekė tris taškus, o baudos metamos buvo dvi.

Laiko tuo metu buvo likę vos 9 sekundės.

S. Lullas pataikė pirmąjį baudos metimą, prametė antrąjį, šeimininkai sugebėjo atkovoti kamuolį ir likus dviems sekundėms Jaycee Carollas smeigė taiklų tritaškį (81:80).

Per likusią akimirką „Barca“ išsigelbėti nebesugebėjo, o „Real“ tvirtovėje tarsi sprogo euforijos burbulas – tokios sensacingos rungtynių pabaigos nei jie, nei krepšinio gerbėja iš viso pasaulio, nematė itin seniai.

Serijoje iki trijų pergalių Madrido klubas jau pirmauja 2:0.