Edgaras Ulanovas pirmajame kėlinyje vienas pats daužė visą Vilniaus „Ryto“ komandą, o viso mačo metu dominavęs Kauno „Žalgiris“ per vieną žingsnį atsidūrė nuo devintojo iš eilės Lietuvos čempionų titulo.

Kauniečiai Vilniuje 85:67 (30:18, 16:15, 21:18, 18:16) įveikė Vilniaus „Rytą“ ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:0. Trečiosios ir galbūt paskutinės finalo rungtynės šeštadienį bus žaidžiamos Kaune.

Rungtynės Vilniuje vyko pustuštėje arenoje – į rungtynes atėjo apytiksliai vos 6 tūkst. žiūrovų.

„Žalgiris“ varžovus į nokdauną pasiuntė pirmame kėlinyje, per kurį E.Ulanovas pelnė 16, o visa komanda 30 taškų.

Nors vilniečiai ir vėl neturėjo jokių šansų kovoti dėl pergalės, bet vis tik sugebėjo pasiekti tai, ko nepavyko pirmose rungtynėse Kaune, kurias „Žalgiris“ laimėjo 79:64. „Rytas“ namų arenoje nors trumpai sugebėjo būti priekyje – sužaidus minutę po Deivido Sirvydžio baudos metimų ir Artiomo Parakhouskio dėjimo sostinės ekipa pirmavo 4:2.

Tačiau tada nesugebėjo keturias minutes pralaužti varžovų gynybos, o „Žalgiris“ atsakė spurtu 14:0 bei susikrovė dviženklę persvarą 16:4.

Paskutinį kartą ekipas vienženklis skirtumas skyrė sužaidus 7 minutes – vėliau kauniečiai arčiau varžovų neprisileido.

Ketvirtojo kėlinio viduryje skirtumas jau tapo triuškinantis 75:55.

Kauniečiai laimėjo visus rungtynių kėlinius, o mačą pabaigė Artūro Milaknio tritaškiu.

„Žalgiris“ šiame mače išsprendė pagrindinę pirmųjų rungtynių bėdą ir kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 32:24. Pirmose rungtynėse „Rytas“ vien puolime buvo nusiėmęs 19 kamuolių.

Vilniečiai dvitaškius realizavo vos 37 proc. tikslumu (14/37).

Nors E.Ulanovas ir nepelnė daugiau taškų po pirmo kėlinio, jis tapo rezultatyviausiu mačo žaidėju su 16 taškų. Nugalėtojams po 13 pridėjo Marius Grigonis ir Brandonas Daviesas, Aronas White’as 12.

„Ryto“ gretose po 14 taškų pelnė Arnas Butkevičius ir Mindaugas Girdžiūnas.

„Žalgiris“ vertėsi be kapitono Pauliaus Jankūno, o „Rytui“ nepadėjo čiurną susižeidęs D.J.Seeley.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 16, M.Grigonis ir B.Daviesas po 13, A.White’as 12, N.Woltersas ir Th.Walkupas po 8, A.Milaknis 6, D.Thompsonas 4, L.Westermannas 3, A.Kavaliauskas 2.

„Rytas“: A.Butkevičius ir M.Girdžiūnas po 14, M.Echodas 11, A.Parakhouski 9, D.Needhamas ir M.Normantas po 5, E.Bendžius 4, D.Sirvydis ir R.Stipčevičius po 2, E.Tubutis 1.