Pasaulio ledo ritulio čempionate triumfavo Suomija

Rusija iškovojo bronzą

Sekmadienį Slovakijoje paaiškėjo naujieji ledo ritulio pasaulio čempionai.

Planetos pirmenybių finale Suomija 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) palaužė Kanadą ir po 8 metų pertraukos iškovojo aukso medalius.

Šiaurės Amerikos atstovai pirmavo po rinktinės gynėjo Shea Theodore‘o (10:02) įvarčio.

Antrojo kėlinio pradžioje suomiai sėkmingai išnaudojo kiekybinę persvarą aikštelėje – rezultatą išlygino Marko Anttila (22:35).

33-ejų metų žaidėjas (42:35) pelnė ir antrąjį savo komandos įvartį šiame finale.

Kanadiečių viltis išsigelbėti galutinai sužlugdė Harri Pesoneno (55:54) tikslus smūgius lemiamo kėlinio pabaigoje.

Dvikovoje dėl 3 vietos Rusija tik po baudinių serijos 3:2 (1:2, 1:0, 0:0, 0:0, 2:0) palaužė Čekiją.

Rusijos rinktinė pirmoji išsiveržė į priekį, kai 13-ą susitikimo minutę įvartį pelnė Michailas Grigorenko (13:00), tačiau dar pirmajame kėlinyje sekė du čekų atsakomieji įvarčiai.

Pirmiausiai Michalas Repikas (13:41) sulaukė idealaus komandos draugo perdavimo ir nesunkiai nuginklavo rusų vartininką.

Praėjus kiek mažiau nei 5 minutėms čekai persvėrė rezultatą savo naudai po Dominiko Kubaliko (18:34) taiklaus smūgio.

Visgi, rusams jau antro kėlinio pradžioje pavyko atstatyti pusiausvyrą – mačo rezultatą išlygino Artiomas Anisimovas (20:39).

Per likusį pagrindinį laiką ir 10 pratęsimo minučių įvarčių pelnyta nebuvo, todėl dvikovos laimėtojai paaiškėjo po baudinių serijos, kur sėkmė lydėjo Rusijos rinktinę.