Lenkijos mieste Poznanėje vykstančiame pirmajame pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo taurės etape šeštadienį Lietuva sulaukė pirmojo medalio.

Vyrų vienviečių baidarių 200 m rungties A finale Arturas Seja distanciją įveikė per 34.730 sek., finišavo trečias ir iškovojo bronzą.

Europos ir pasaulio vicečempionas Arturas Seja į finalą pateko tik per plauką, tačiau lemiamu metu įjungė aukštesnę pavarą.

Kitas lietuvis Ignas Navakauskas (35.026 sek.) laimėjo pusfinalį, tačiau finale jam sekėsi prasčiau ir jis finišavo 7-as.

Finale A. Seja į priekį praleido tik baidarių irklavimo žvaigždes.

Pirmasis finišavo 2016 m. Rio de Žaneiro olimpiados čempionas britas Liamas Heathas (34.314), o antras liko tų pačių žaidynių vicečempionas Maxime'as Beaumont (34.398) iš Prancūzijos.

Šeštadienį ryte startavo ir Rūta Dagytė.

Lietuvė moterų vienviečių kanojų 200 m rungties pirmąjį pusfinalio plaukimą baigė 7-a (51.259), bei pateko į B finalą.