Karjerą baigiantis Petrauskas: turiu vaikų ir skolų – kažkaip reikia gyventi

Savaitė, kurią Lietuvos sporto bendruomenė prisimins ilgai – trečiadienį fantastinę ir pasaulį užbūrusią karjerą baigė plaukikė Rūta Meilutytė, o ketvirtadienį apie savo pasitraukimą pranešė ir Londono olimpinių žaidynių prizininkas Evaldas Petrauskas.

Oficiali boksininko karjeros pabaigos priežastis – finansinės problemos. Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) dėl teistumo sportininkui nutraukė finansavimą, todėl jam esą tiesiog pritrūko lėšų treniruotis.

Gimęs tą pačią dieną kaip ir Rūta Meilutytė, suspindėjęs tose pačiose Londono olimpinėse žaidynėse Evaldas Petrauskas po septynerius metus trukusios olimpiečio kelionės, traukiasi iš didžiojo sporto.

Tą pačią savaitę, kaip ir auksinė žuvelė. Tiesa, dėl visiškai kitų priežasčių.

Lapkritį pripažintas kaltu Alytuje sumušus neįgalų vyrą, olimpietis gavo laisvės apribojimą vieneriems metams.

LTOK nedelsiant nurėžė stipendiją, o be jos esą neturintis galimybių pragyventi tik sportuodamas, nusprendė baigti karjerą ir prašyti užtarnautos rentos.

REKLAMA

Šiuo metu renta siekia 1445 eurus.

„Mes vis tiek dirbome, planavome, kad čia bus mano trečioji olimpiada suaugusiųjų. Mano fantazija, svajonė čia. Bet yra pas mane vaikų. Reikia kažkaip gyventi.

Dabar aš pradėjau į skolas bristi. Man jų nereikia. Aš paskui neturiu iš ko paduoti. Man geriau jau renta, kur yra didesni truputį pinigai“, – TV3 sakė olimpietis E. Petrauskas.

Pasak Kūno kultūros ir sporto departamento generalinio direktoriaus Vytauto Vainio, atnaujinus Sporto įstatymą nuo šių metų teistumą turintiems sportininkams buvo sugriežtintos sankcijos.

Mat anksčiau už tai galėjo netekti rentos, o dabar dėl nusikalstamos veikos galima nurėžti ir stipendijas bei premijas.

„Kodėl valstybė skiria finansavimą, tai visų pirma dėl to, kad būtų tinkamas šalies vardo reprezentavimas: tiek užsienyje, tiek šalies viduje.

Natūralu, kad sportininkas yra kaip viešas asmuo ir tikrai daug jaunimo jį seka kaip pavyzdžiu. Reikia, kad tas pavyzdys turėtų būti tinkamas. Nepakanka vien tik tinkamo atstovavimo užsienyje arenose. Nusikalstama veika tokiam asmeniui nesuderinama su jo sportine veikla“, – sako Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius V. Vainys.

Nors E. Petrauskas Lietuvai olimpiadoje, pasaulio ir Europos čempionatuose nebeatstovaus, visgi dar tikisi palaikyti sportinę formą ir žengti į profesionalų ringą.


Rašyti komentarą...
j
jons
2019-05-24 19:30:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kodel Lavrinoviciams prievartautojams niekas nieko nenureze?
Atsakyti
0

L
Lavrinoviciams
2019-05-24 22:16:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
valstybe nieko niekada ir nemokejo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų