Rusai netiki Meilutyte: pateikia savo versiją, kodėl lietuvė palieka sportą

Trečiadienį Lietuvos sporto padangę sudrebino žinia, kad olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė Rūta Meilutytė baigia sportininkės karjerą.

Rūta Meilutytė (nuotr. Fotodiena.lt)
45

„Plaukimo dėka patyriau gyvenimą, apie kokį kadaise nebūčiau nė pagalvojusi. Turėjau galimybę pamatyti didelę dalį pasaulio, susipažinti ir dirbti su nuostabiais žmonėmis. Tai ypatinga patirtis ir dabar noriu tą patirtį ir įgytus įgūdžius panaudoti naujoje distancijoje, šį kartą – už baseino ribų. Esu pasiruošusi pradėti naują gyvenimo etapą. Ačiū visiems mane šiam kely palaikiusiems ir ne tik.

Iki šiol visą save atidaviau plaukimui. Nuo ankstyvos paauglystės gyvenau šiuo sportu. Dėl įtempto treniruočių rėžimo atidėjau mokslus, prie kurių noriu dabar sugrįžti. Noriu patirti paprastus dalykus, augti, geriau suprasti save ir mane supantį pasaulį“,- jausmingai apie atsisveikinimą su profesionaliu sportu kalbėjo plaukikė.

(45 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rūtos Meilutytės gyvenimo ir išvaizdos pokyčiai

Per savo šlovingą karjerą 22-ejų metų plaukikė svarbiausiose tarptautinėse varžybose iškovojo net 20 aukso, 10 sidabro ir 1 bronzos apdovanojimą.

2012-ųjų metų Londono olimpinėse žaidynėse ji tapo tikra plaukimo varžybų sensacija, kai būdama vos 15-os metų amžiaus triumfavo moterų 100 m plaukimo krūtine finale, bei iškovojo aukso medalį Lietuvai.

Vėliau lietuvei teko ne kartą konfliktuoti su viena pagrindinių savo varžovių ruse Julija Jefimova, kuri netgi buvo laikinai diskvalifikuota dėl dopingo vartojimo.

Būtent šios šalies žiniasklaidoje žinia apie R. Meilutytės karjeros pabaigą sutikta dvejopai.

Rusai nelinkę tikėti sportininkės pateikta versija apie pasitraukimo iš profesionalaus sporto priežastis.

REKLAMA

„Meilutytė kritikavo Jefimovą dėl dopingo vartojimo, o dabar pati baigia karjerą, kad pabėgtų nuo diskvalifikacijos“,- skelbiama portalo „sportsdaily.ru“ antraštėje.

Anot minėto šaltinio, Rūta nenorėjo būti teisiama dėl antidopingo agentūros taisyklių pažeidimo ir likti sukritikuota taip pačiai, kaip ji kritikavo J. Jefimovą.

Primename, kad „Auksine žuvele“ vadinama sportininkė balandžio mėnesį užsitraukė nemalonę, kai tris kartus iš eilės sutartoje vietoje jos nesulaukė dopingo kontrolieriai.

Pirmasis toks atvejis buvo užfiksuotas 2018 m. balandžio 22 d., antrasis – 2018 m. rugpjūčio 19 d., trečiasis – 2019 m. kovo 28 d.

Vadovaujantis Pasaulinio antidopingo kodekso 10.3.3. straipsniu, už tokį pažeidimą skiriama dvejų metų diskvalifikacija, kuri gali būti sutrumpinta iki ne mažiau kaip vienerių metų, atsižvelgiant į sportininko kaltės laipsnį.

Kaip rašo „Sport-Express.ru“ žurnalistė Natalija Marjančika lietuvei visgi greičiausiai nepavyks išvengti diskvalifikacijos net ir paskelbus apie karjeros pabaigą.

„Pagrindinė Jefimovovos varžovė traukiasi iš sporto, bet išvengti diskvalifikacijos jai gali nepavykti“,- taip skamba minėtos žurnalistės antraštė.


Rašyti komentarą...
a
aaaaa
2019-05-23 02:01:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Smerkėm Jafimova,o dabar patys iki kaklo šūde,ko nekalat, prie kryžiaus Meilutytės???
Atsakyti
-4

G
Grigorij
2019-05-23 04:03:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesuprantu, kodel RU turi myleti Meilutyte. Jos su Jefimova galejo konkuruoti ir uz baseino ribu. Siaip, konkuruoti reikia garbingai, vengiant panasiu karu. Tik Jefimova taip nesizemino, kaip Meilutyte. Ruta PUIKIAI zinojo, kad Jefimova dopingo nevartojo. Nekaltas Mildronatas - joks dopingas. Jefimova ikliuvo tik todel, kad laiku nesureagavo, kai WADA netiketai itrauke tuos vaistus i uzdraustuju preparatu sarasa. O Ruta pasipiktino, kad... Jefimova nepakankamai grieztai nubaude! Isitikines, kad Ruta PRIVALO atsiprasyti, ir nuimti akmeni, slegianti jos Siela!

O siaip, netikiu, kad Ruta palieka plaukima, kad... isvengti diskvalifikacijos, del nesveiku ambiciju. Taip, nuo nesveiku emociju ir ambiciju Rutai butina atsikratyti. Jai butina per tuos metus pagrindini demesi skirti savo sveikatai. Tuomet ji gales ivertinti savo jegas ir galutinai apsispresti del plaukimo. Jei tik atsirastu galimybe - as noreciau, kad Ruta nemestu plaukimo. O kai nera sveikatos - tai ir depresijos, ir nuovargis, ir sportines formos praradimas. Isitikines: atsiprasys - jai bus lengviau spresti savo problemas. Siaip, tokie dalykai galejo atsirasti ir del dopingo pavartojimo, bet nenoreciau tuo tiketi...
Atsakyti
-2

D
DinAs
2019-05-23 05:47:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Išeina ir tegul išeina.kam apie ją taip daug rašyti.neįdomu.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų