Stambulo „Fenerbahče“ ekipos svajonė iškovoti šio sezono Eurolygos trofėjų dužo į šipulius.

Penktadienį stipriausia reguliaraus sezono komanda pirmajame finalo ketverto pusfinalyje 73:92 (20:19, 20:16, 17:23, 16:24) neprilygo kitai Stambulo ekipai „Anadolu Efes“.

Sekmadienį vyksiančiame finale Ergino Atamano auklėtiniai susitiks su Maskvos CSKA arba Madrido „Real“.

Nugalėtojų gretose karjeros rungtynes sužaidęs amerikietis Shane‘as Larkinas per 31 žaidimo minutę pelnė 30 taškų (4/5 dvit., 5/9 trit., 7/8 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 varžovų pražangas, bei surinko 43 naudingumo balus.

43 naudingumo balai – apskritai geriausias vieno žaidėjo pasirodymas Eurolygos finalo ketvertų istorijoje.

Primename, kad turnyro ketvirtfinalyje „Fenerbahče“ 3:1 nugalėjo Kauno „Žalgirį“, o „Anadolu Efes“ tik po dramatiškos kovos 3:2 palaužė „Barcelona Lassa“ ekipos pasipriešinimą.

„Fenerbahče“: Janas Vesely 14 (6/7 dvit.), Erickas Greenas 13 (4/6 dvit.), Nikola Kaliničius 12.

„Anadolu Efes“: Shane‘as Larkinas 30 (4/5 dvit., 5/9 trit., 43 naud. bal.), Vasilije Micičius 25 (7/9 dvit., 3/6 trit.), Jamesas Andersonas 10.

STARTINĖS KOMANDŲ SUDĖTYS:

Stambulo „Fenerbahče“: Marko Guduričius, Erickas Greenas, Kostas Sloukas, Nicolo Melli, Janas Vesely.

Stambulo „Anadolu Efes“: Shane‘as Larkinas, Vasilije Micičius, Bryantas Dunstonas, Adrienas Moermanas, Rodrigue Beaubois.

DVIKOVOS EIGA:

Pirmąjį Eurolygos pusfinalį sėkmingiau pradėjo „Anadolu Efes“ klubas, kuris sužaidus 3 minutes turėjo 6 taškų pranašumą (5:11).

Željko Obradovičiaus auklėtiniams prireikė vos kelių minučių, kad persvertų rezultatą savo naudai (16:15).

Visgi, pabėgti į priekį pirmajame kėlinyje jiems taip ir nepavyko – po pirmųjų dešimties žaidimo minučių „Fenerbahče“ pirmavo 20:19.

Antro ketvirčio pradžioje „Anadolu Efes“ dar kartą šovė į priekį, kai Vasilije Micičiaus tritaškis leido atitrūkti iki 7 taškų (22:29).

Per likusį kėlinio laiką reguliaraus sezono laimėtojams taip ir nepavyko atstatyti pusiausvyros, o prasidėjus ilgajai pertraukai ekipas skyrė 5 taškų atstumas (40:45).

„Anadolu Efes“ gynėjas Shane‘as Larkinas per pirmąjį rungtynių pusę surinko net 21 naudingumo balą.

14 minučių aikštelėje praleidęs amerikietis pelnė 11 taškų (3/4 trit.), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Tuo metu „Fenerbahče“ stovykloje nė vienas žaidėjas nebuvo peržengęs 7 pelnytų taškų ribos.

Po ilgosios pertraukos rungtynių iniciatyva ir toliau priklausė Ergino Atamano auklėtiniams.

Įpusėjus trečiajam kėliniui penkis taškus iš eilės pelnęs V. Micičius padidino savo ekipos pranašumą iki 8 taškų (49:57).

Per likusias 5 ketvirčio minutes „Fenerbahče“ sukrapštė tik 8 taškus, o tuo pasinaudoję priešininkai prieš lemiamą kėlinį įgijo dviženklę persvarą (57:68).

Vieni didžiausių Eurolygos favoritų tragiškai pradėjo ir paskutinį ketvirtį, kurio metu pirmuosius taškus pelnė tik ketvirtąją minutę.

Galiausiai Ž. Obradovičiaus kariaunai teko nuleisti rankas ir kelialapis į Eurolygos finalą atiteko „Anadolu Efes“.