Lietuva – krepšininkų kraštas? Stebint mūsų vaikų augimą kartais atrodo, jog tai – ne sparnuota frazė, o tikrų tikriausia tiesa.
Viena didžiausių problemų, su kuria susiduria augantis organizmas piko periodais – tai kai kurių jam būtinų medžiagų deficitas. Visų pirma – vitaminų ir mineralų: kalcio, geležies, fosforo, B grupės vitaminų, taip pat vitaminų A, D, E. Hipovitaminozės ir mineralų disbalanso pasekmė – neaiškios kilmės skausmai raumenyse ir sąnariuose, kaulų trapumas, dantyse sparčiai atsirandantis ėduonis. Svarbiausia – laiku atkreipti dėmesį į problemą,o dar geriau – reguliariai vartoti maisto papildus ir vitaminų kompleksus, kurie suteiks organizmui tai, ko trūksta.
Tiesa, šie vaistinėse parduodami preparatai taip pat vartotini atsargiai, todėl pirmiausia pasikonsultuokite su vaiko sveikatą prižiūrinčiu gydytoju ir atlikite tyrimus, kokių medžiagų vaikui iš tikrųjų trūksta.
Žinoma, nevalia pamiršti ir kitų sveiką gyvenimo būdą užtikrinančių aspektų: pilnavertės mitybos, subalansuoto fizinio krūvio. Nors tai ir skamba banaliai, tačiau išties veiksminga.
Antroji problema – tai spontaniniai skausmai raumenyse ir sąnariuose. Manoma, kad augimo proceso neturėtų lydėti diskomfortas, tačiau didesnių ar mažesnių nemalonumų patiria apie 50 proc. vaikų – jie skundžiasi skausmais raumenyse, sausgyslėse, kurie tai netikėtai atsiranda, tai staiga praeina. Panašūs skundai – aiškus požymis, kad vaikui tenka per daug fizinio krūvio, tam jo organizmas dar nepasiruošęs. Jau po keleto mėnesių toks nemalonus reiškinys veikiausiai išnyks savaime, be jokio gydymo. Jei skausmai vis dėlto labai stiprūs, visų pirma būtina pakoreguoti vaikui tenkantį fizinį krūvį.