Ar Jums niekada neteko iš materialiai pakankamai apsirūpinusios vyresnės moters išgirsti, kad ji dirba septynias dienas per savaitę ir negali sau leisti kur nors išeiti prasiblaškyti, nes... „Tegul tai daro jauni“, – sako ji. Kodėl kai kurios vyresnės moterys mano, kad jei joms nebe dvidešimt penkeri, mėgautis gyvenimu neturi teisės?

Kiekvieno žmogaus gyvenime svarbus ne tik darbas, bet ir poilsis bei asmeninė laimė. Pagal visuomenėje priimtas normas, vis dar lyg ir nepadoru džiaugtis gyvenimu, ypač jei esi šiek tiek vyresnis. Jei atrodome paprasčiausiai laimingi ir rūpinamės savimi, pramogaujame, galime likti nesuprasti. Juk gyvenimas – tai kančia, kai reikia sunkiai dirbti.

Taip jau yra, kad žmogus – sociali būtybė, todėl, jei norime būti suprasti aplinkinių, turime gyventi pagal tam tikrus visuomenėje priimtus principus ir nuostatas. Turime baigti mokslus, susirasti gerą darbą, labai gerai, jei sparčiai kylame karjeros laiptais, tampame įmonės „ X“ vadovais, uždirbame tiek, kad galime pasistatyti didelį namą su šešiais miegamaisiais (na ir kas, kad juose nebus kam miegoti), tada turime sukurti šeimą (nesvarbu, su kuo, svarbu tai spėti padaryti iki tam tikro amžiaus) ir turėti bent vieną vaiką.

Jei visa tai padarome, aplinkiniai ploja rankutėmis ir sveikina: „Šaunuoliai!" Arba pavydi, kad jiems „taip puikiai“ gyvenimo susitvarkyti nepavyko. Na, o jei ne viskas taip ideliai susiklosto, kaip numatyta „gyvenimo plane“, tuomet reikia daug dirbti visą gyvenimą, žinoma, be jokio poilsio, net jei tam ir būtų galimybių. O kur žmogaus asmeniniai norai, svajonės, siekiai? Ar, stengdamiesi laikytis visų visuomenėje priimtų normų, neskriaudžiame savęs ir nepamirštame tiesiog būti savimi?

REKLAMA

Ko gero, tų visuomenėje priimtų taisyklių laikymasis padeda mums prisitaikyti vienam prie kito ir lengviau išgyventi kartu. Juk mes tokie skirtingi, tad jei įsivyrautų anarchija, niekas negalėtų jaustis saugus. Tačiau kartais panašios nuostatos taip varžo, kad gyvenimas virsta kančia. Keista, tačiau, atrodo, kai kuriems ši kančia patinka.

Taip, būtent – patinka. Kai kurios moterys, kurios daug dirba, net ir turėdamos laisvadienį, niekada neleidžiate sau pailsėti ir, neduok Dieve, kur nors išeiti. Juk nepriimtina, kai tai daro moterys, kurioms neseniai stuktelėjo 50. Dar daugiau – jei panašaus amžiaus kaimynė leidžia sau pramogauti, tai ji nusipelno piktų apkalbų (kaip ji drįsta tokiame amžiuje!)


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų