Verslo dienraštis "Financial Times", kuriuo remiasi ELTA, skelbia, jog trečiadienį kelios Europos antrojo ir trečiojo lygmenų mobiliojo ryšio operatorės paskelbė apie susitarimą, leisiantį įsigyjant telefonus ir ryšio infrastruktūrą konkuruoti su tokiomis sektoriaus milžinėmis kaip "Vodafone".
Antradienį sutartį Miunchene pasirašė devynios Europos mobiliojo ryšio operatorės: buvęs Didžiosios Britanijos milžinės BT mobiliojo ryšio padalinys MMO2, Ispanijos "Amena", Austrijos "One", Vengrijos "Pannon GSM", Šveicarijos "Sunrise", Norvegijos "Telenor" ir Italijos "Wind". Šios bendrovės turi daugiau kaip 40 mln. vartotojų.
Derybose dalyvavo ir Nyderlandų KPN bei Prancūzijos "Bouygues", tačiau šios operatorės nusprendė pirmajame etape prie susitarimo neprisidėti.
MMO2 vadovas Piteris Erskinas (Peter Erskine) teigė, jog naujasis susitarimas leis jį sudariusioms operatorėms bendradarbiauti kuriant mobiliojo duomenų perdavimo paslaugas ir siūlant tarptinklinį ryšį keliaujantiems klientams. MMO2 vadovas pridūrė, jog bendradarbiaujant taip pat atsiras galimybių palankesnėmis kainomis iš gamintojų įsigyti mobiliųjų telefonų.
Naujoji sutartis sudaryta vis labiau nuogąstaujant, kad visame pasaulyje veiklą plėtojanti ir didžiule perkamąja galia pasižyminti "Vodafone" iš mobiliųjų telefonų gamintojų gali išsiderėti palankiausias kainas.
Šiais metais į atskirą aljansą jau susivienijo keturios antrojo lygmens mobiliojo ryšio operatorės - Ispanijos "Telefonica Moviles", Italijos "Telecom Italia" valdoma TIM, Vokietijos "Deutsche Telekom" padalinys "T-Mobile" ir "Orange", kurią kontroliuoja Prancūzijos "France Telecom". Pastaruoju susitarimu siekiama, kad užsienyje esantys vartotojai turėtų galimybę tarptinkliniu ryšiu naudotis balso ir mobiliojo interneto (WAP) paslaugomis.
Tuo tarpu naujoji sutartis, kurią inicijavo MMO2 ir "Wind", iš pradžių sies Europos operatores, tačiau ilgainiui turėtų išplisti į Azijos ir Jungtinių Valstijų rinkas.
ELTA