Antradienį Vilniuje vykusiame Trišalės tarybos, kurią sudaro darbdavių, profsąjungų ir Vyriausybės atstovai, posėdyje vieningai nutarta siūlyti Vyriausybei nuo liepos 1 dienos 20 litų padidinti minimalų mėnesio atlyginimą (MMA) - iki 450 litų.
Apie tai pasibaigus posėdžiui ELTA sužinojo iš Trišalės tarybos sekretoriaus Mindaugo Kuraičio. Bet, pasako jo, Vyriausybė turės apsispręsti, ar šį minimalų atlyginimo padidinimą taikyti ir žemdirbiams, nes Trišalėje taryboje tuo klausimu prie bendros pozicijos neprieita.
Tarybos posėdyje pažymėta, kad pasiūlymas nurodytu terminu padidinti mėnesio atlyginimą nepavyks, jei Seimas nepakoreguos veikiančių įstatymų ir nenustatys valstybės tarnautojams bazinio 430 litų minimalios mėnesinės algos dydžio. Kadangi valstybės tarnautojų pareiginės algos koeficientas yra susietas su MMA dydžiu, didinant minimalų mėnesio atlyginimą biudžetas valstybės tarnautojų darbo užmokesčiui turėtų skirti šimtus milijonų litų, o tokių galimybių šiuo metu nėra. Seimo nario Algirdo Syso pateiktas įstatymo pakeitimas, kad tokios problemos nebūtų, Parlamento komitetuose tebesvarstomas.
Tarybos posėdyje pasiūlymas žemdirbiams nedidinti minimalaus atlyginimo dydžio buvo motyvuotas tuo, kad šiame ūkio sektoriuje ir taip trūksta lėšų mokėti algas. Antra - dabar galiojantys mokesčių įstatymai numato, kad žemdirbiams iš minimalaus atlyginimo atskaitoma 13 litų mažiau nei mieste dirbantiems, o visiems vienodai padidinus MMA, kaimas išlaikytų pranašumą prieš miestą. Trišalėje taryboje kai kurių profsąjungų atstovai nepritarė siūlymams nedidinti žemdirbiams minimalaus mėnesio atlyginimo, todėl dėl to turės apsispręsti Vyriausybė.
Dabar Lietuvoje galiojanti 430 Lt minimali mėnesinė alga nedidinama nuo 1998 metų.
ELTA