• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trisdešimt penktąją saulės dieną Marse robotas "Spirit" niekur nekeliavo, o tik analizavo išvakarėse paimtą Marso akmens mėginį. Tai daroma dviem spektrometrais, Miosbauerio (Moesbauer) ir alfa dalelių spinduliais bei mikroskopu. Robotui pavyko įsigraužti į Adirondako akmenį. Kieta freza buvo išdilinta 2,65 milimetro gylio ir 45,5 milimetro skersmens įduba, o trupiniai paimti analizei.

REKLAMA
REKLAMA

36-ąją saulės dieną, kuri baigiasi pirmadienį 5.21 val. JAV Ramiojo vandenyno laiku (15.21 val. Lietuvos laiku), marsaeigis "Spirit" turėtų atsitraukti nuo akmens, grįžti prie nusileidimo platformos, apvažiuoti ją iš pietų pusės ir traukti į šiaurės rytus kraterio "Bonneville" link.

REKLAMA

NASA mokslininkai sužavėti roboto "Spirit" sėkme. "Nemaniau, kad pavyks taip giliai įsigraužti", - sakė gręžimo įrangą kūręs Steve’as Gorevanas (Styvas Gorvenas).Spėjama, kad tas akmuo yra bazalto nuolauža. Tikimasi, kad akmens mėginio analizė padės atskleisti Marso geologinės raidos paslaptis.

REKLAMA
REKLAMA

Marsaeigio kompiuterinės sistemos architektas Glennas Reevesas (Glenas Ryvsas) negali atsidžiaugti, kad taip gerai pavyko sutaisyti sugedusią programinę "Spirit" įrangą. Juk remontuota per 320 milijonų kilometrų atstumą.

Tuo metu kitas marsaeigis "Opportunity" važiavo prie atodangos - virtinės uolų, kurios kyšo iš po smėlio. Robotas turėjo nuvažiuoti 5 metrus. Po to bus tiriama nuosėdinių uolienų sudėtis - ar jos susidarė veikiant vandens ir vėjo erozijai, ar iš ugnikalnio pelenų.

“Reuters”-ELTA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų