“Nielsen/NetRatings” atliko eilinį interneto auditorijos tyrimą, kuriuo šįkart buvo siekiama įvertinti, kaip JAV garso įrašų kompanijų asociacijos (RIAA) pastangos kovoti su P2P tinklais platinama piratine muzika paveikė jų vartotojų aktyvumą.
Birželio pabaigoje RIAA pagrasino teismais tūkstančiams P2P vartotojų, primindama turinti teisę pareikalauti iš kiekvieno jų iki 150 tūkstančių dolerių dydžio kompensacijos už kiekvieną parsisiųstą piratinį įrašą.
“Nielsen/NetRatings” patvirtino, kad RIAA grasinimai padarė poveikį: pirmąją liepos savaitę aktyvių P2P tinklų vartotojų pastebimai sumažėjo. “Kazaa” ir “Morpheus” tinklais naudojosi 15 proc. mažiau, o “iMesh” vartotojų skaičius sumažėjo 16 proc. Pavertus tokį vartojimo sumažėjimą absoliučiais skaičiais, išaiškėjo, jog “Kazaa” paliko milijonas vartotojų, o “Morpheus” ir “iMesh” - maždaug po 41 tūkstantį.
Tačiau su tokiomis “Nielsen/NetRatings” užfiksuotomis tendencijomis nesutinka “Grokster” atstovai: pasak jų, RIAA grasinimai jų vartotojų ne tik kad neišgąsdino, bet priešingai - jų skaičius vis auga. “Nielsen/NetRatings” tyrimo rengėjai nebuvo apklausę tą patį, kaip ir “Kazaa”, variklį naudojančios “Grokster” vartotojų.
Šiaip ar taip, interneto naudojimo tyrimų kompanija savo išvadose pabrėžia, kad, nepaisant aptiktos P2P vartojimo mažėjimo tendencijos, milijonai žmonių jų vis dar neatsisako, tad tikėtis tiesioginio sujungimo technologijos dėka plintančios nelegalios muzikos atoslūgio dar anksti.