Japonijos kompanijos “Sony”, “Sanyo”, “Sharp”, “Itochu” ir “NTT data” pranešė sudariusios “3D Consortium” pavadintą aljansą, kuris turėtų sukurti techninius erdvinio vaizdo (3D) standartus, skirtus stalinių ir nešiojamųjų kompiuterių bei mobiliųjų telefonų ekranams gaminti. Į aljansą įsitraukė ir “Microsoft”, “Kodak” bei “Olympus”.
Tam, kad vartotojai savo įrenginių ekranuose galėtų matyti erdvinį vaizdą, nereikės specialių akinių ar papildomos programinės įrangos. 3D monitoriai bus sudaryti iš dviejų TFT matricų, perskirtų vadinamuoju paralakso barjeru. Kiekviena akis matys šiek tiek kitokį vaizdą ir tai leis sukurti gelmės iliuziją.
Konsorciumo nariai turės išnagrinėti keletą problemų. Vienas iš pirmųjų įkurtų aljanso pakomitečių nagrinės programinės įrangos taikymų patobulinimo būdus, kad būtų galima išnaudoti 3D ekranų privalumus. Kito pakomitečio nariai turės parengti atitinkamas techninės įrangos specifikacijas. Dar kita specialistų grupė nagrinės erdvinių ekranų poveikio sveikatai problemas: nors antrame 3D ekrano plane esantys objektai įžiūrimi gerai, tačiau norint įžvelgti esančius priešakyje akys turi greitai judėti pirmyn ir atgal, dėl to greitai nuvargsta.
3D ekranai nėra vien tik teorinių diskusijų objektas: kompanija “Sharp” Japonijos mobiliojo ryšio operatoriui “NTT DoCoMo” jau pateikė mobiliuosius telefonus su erdviniais ekranais ir yra pagaminusi 3D monitorių nešiojamiesiems kompiuteriams.