Gedimino prospekto rekonstrukcija nuo Vilniaus universalinės parduotuvės iki Jakšto gatvės, pietinio aplinkkelio projektavimas, infrastruktūros ir parkavimo gerinimas miegamuosiuose rajonuose, Ateities gatvės ir Laisvės prospekto sujungimas požeminiu viaduku - šie ir kiti ateinančių metų sostinės investiciniai projektai buvo aptarti miesto mero Artūro Zuoko susitikime su Ministru Pirmininku Algirdu Brazausku.
"Kitąmet investicijos turėtų siekti maždaug 20 - 25 milijonus litų. Tai mažiau nei šiemet. Savivaldybė vykdo atsargią investavimo politiką. Nors ir šiandien savivaldybė nėra išnaudojusi skolinimosi rezervo, tačiau norime atsargiai elgtis su galimybe skolintis", - po pokalbio su Premjeru sakė A. Zuokas.
Miesto vadovo teigimu, pokalbyje daug dėmesio buvo skirta galimybėms gauti ES Struktūrinių fondų lėšas ir pagerinti inžinerinę miesto infrastruktūrą.
"Tačiau reikia atlikti namų darbus. Šiandien aiški problema ta, jog nemaža dalis pietinio ir vakarinio aplinkkelio žemių yra grąžinta žemės savininkams natūra. Šiuo atveju reikėtų jas išpirkti. Šiandien jų vertė viršija 30 mln. litų. Ši našta negali būti perkelta savivaldybei, todėl buvo kalbama kaip spręsti šią problemą", - pabrėžė miesto vadovas.
Miestas taip pat ketina Konstituciniam Teismui išsprendus Sporto rūmų nuosavybės klausimą, perimti šiuos rūmus miesto žinion, kad juose būtų galima įrengti Kongresų rūmus. Jų rekonstrukcija kainuotų nuo 20 iki 40 mln. litų.
"Tikslas - didžiąją dalį lėšų gauti iš struktūrinių fondų", - sakė A. Zuokas.
Meras įsitikinęs, kad Seimo priimtas Koncesijų įstatymas, padės atgaivinti futbolo stadiono statybą Šeškinėje.
"Manyčiau, kad pirmoji jo eilė su daugiau kaip 20 tūkst. žiūrovų vietų, galėtų būti įgyvendinta per trejus ketverius metus", - prognozavo A. Zuokas.
ELTA