• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skaitytojai pataria

Sąnariai

Pridėti pilną stiklainį pienių žiedų, užpilti spiritu ir dvi savaites laikyti tamsioje vietoje. Tada nusunkti ir gerai nuspausti, kad žieduose neliktų skysčio. Vienam litrui sunkos reikia keturių plokštelių analgino ir 2-3 buteliukų mėtų tinktūros. Analgino tabletes prieš dedant būtina sutrinti. Viską sumaišyti, 2-3 paras palaikyti ir tepti skaudančius sąnarius. Mišinį laikyti tamsioje vietoje.

REKLAMA
REKLAMA

Sudaužyti 300 g kedrų riešutų su visais kevalais. Pridėti 300 g cukraus. Ant šio mišinio užpilti 0,5 litro degtinės, apie dešimt dienų palaikyti, o paskui gerti po vieną valgomąjį šaukštą tris kartus per dieną prieš valgį. Padeda nuo ataugų.

REKLAMA

Stiprus nuoviras, pagamintas iš 1 kg beržo ir pušies žievės ir 100 g ąžuolo žievės, geriamas esant druskų nusėdimui. Gerti po pusę stiklinės tris kartus per dieną. Gydymo pradžioje skausmas sustiprėja, o vėliau pagerėja.

Esant druskų nusėdimui, rytais suvalgyti po du šaukštus ryžių, išvirtų vandenyje be druskos.

REKLAMA
REKLAMA

Nuo ataugų patariama paimti 100 g terpentino, 100 g 9 procentų acto ir 2 žalius kiaušinius be lukšto. Kiaušinius suplakti, sumaišyti su terpentinu ir actu. Gauta košele tiesiog plaštaka įtrinti dėl ataugų skaudančias vietas.

Teigiama, kad vyšnios su pienu gydo sąnarių uždegimą.

Sutarkuoti keletą juodųjų ridikų, išspausti sultis ir karštoje pirtyje jomis įtrinti skaudančius sąnarius. Trinti tol, kol pradės perštėti. Dar geriau, jeigu į sultis įpilsite spirito. Pagerėjimas juntamas jau po kelių įtrynimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sutrinti česnakus, pridėti kiaulės taukų ir maišant pakaitinti ant silpnos ugnies. Šiuo tepalu įtrinti skaudančius sąnarius prieš miegą.

Sumaišyti 50 g žibalo, ketvirtį stiklinės saulėgrąžų aliejaus, ketvirtadalį ūkiško muilo ir nepilną arbatinį šaukštelį geriamosios sodos. Palaikyti tris dienas vis pamaišant. Pagamintu tepalu trinti skaudančius sąnarius ar juosmens sritį.

REKLAMA

Pamerkti du kiaušinius su lukštais į 100 g acto esencijos. Kai jie ištirps, įdėti 30 g sviesto. Šiuo tepalu įtrinti skaudamas vietas. Tai nuo ataugų.

Supjaustyti 3-4 raudonas musmires, užpilti 2-3 stiklinėmis verdančio vandens ir dėti šiltus kompresus ant dėl ataugų skaudančių vietų.

REKLAMA

Sutrinti į miltukus kadagio spyglius ir lauro lapus. Paimti 6 dalis lauro miltukų, 1 dalį kadagio spyglių ir 12 dalių šviežio nesūdyto sviesto. Viską sumaišyti ir gautu tepalu trinti skaudančius sąnarius arba juosmenį.

Vieną stiklinę alyvos žiedų užpilti puse litro degtinės ir 7-10 dienų palaikyti. Naudoti sąnariams įtrinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Klimaksas

Tipiškiausi klimakso požymiai - karščio bangų plūstelėjimai į veidą ar viršutinę kūno dalį, dirglumas, perdėtas jautrumas. Gali pakilti arterinis kraujo spaudimas, atsirasti galvos skausmai, širdies smarkaus plakimo priepuoliai, jautrumas šalčiui, odos sausumas, miego sutrikimas. Klimakteriniu laikotarpiu atsiradusius negalavimus galima gydyti žolelėmis. Siūlomi šie vaistažolių mišiniai.

REKLAMA

1. Debesylo šaknys, raudonėlis, medetkos, sukatžolė, vaistinių ramunėlių žiedai, krapų vaisiai ir lakišiaus žolė lygiomis dalimis.

2. Veronika, bijūnų šaknys, pelynai, vaistinių ramunėlių žiedai, rudmenės šaknys, kraujažolės, trispalvės našlaitės, beržo lapai ir kukurūzų purkos lygiomis dalimis.

REKLAMA

3. Palemonas, mėtos, čiobreliai, arkliauogių lapai,cikorijos šaknys, adonio žolė ir putino žievė lygiomis dalimis.

4. Vingiarykštės žiedai, levandos, mėtos, pelynai, krapų vaisiai, apynių spurgai ir beržų pumpurai lygiomis dalimis.

5. Medetkų žiedai, valerijonų šaknys, linų sėmenys, pelynai, lakišių žolė, ugniažolė, mėlynių lapai ir putino uogos lygiomis dalimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

6. Gudobelės vaisiai, raudonėlis, vingiorykštės žiedai, mėtos, čiobreliai ir trispalvės našlaitės lygiomis dalimis.

7. Barkūnas, medetkų žiedai, mėtos, vaistinių ramunėlių žiedai, notrelė, rasakila ir rozmarino ūgliai lygiomis dalimis.

Mišiniai susmulkinami kavamale arba mėsos malimo mašinėle. Du valgomieji šaukštai mišinio užpilami vienu litru virinto vandens ir 10 minučių pamažu virinama uždarame inde. Po to skystis supilamas į termosą su visais tirščiais ir paliekamas nakčiai. Vartojama tris kartus per dieną po 100 -150 ml pusvalandis prieš valgį. Galima įsidėti medaus, cukraus arba uogienės skoniui pagerinti.Gydymo kursas - 3-4 mėnesiai. Po jų daroma 10-14 dienų pertrauka, o paskui mišinys keičiamas ir gydymas tęsiamas.

REKLAMA

Žinoma, žolelių mišiniai gali būti derinami su kitais vaistais. Gydantis žolėmis pagerėjimas pajuntamas jau po 2-3 reguliaraus vartojimo savaičių, tačiau visiškas teigiamas efektas pasiekiamas po ilgo ir reguliaraus gydymosi (8-12 mėnesių, o kartais ir daugiau). Renkantis vieną ar kitą rinkinį patariama susipažinti su į tą rinkinį įeinančių žolelių kontraindikacijomis vaistažolių knygose.

Šalia geriamų arbatų, reikia atlikti vonios procedūras. Pavyzdžiui, sumaišyti lygiomis dalimis vaistinių ramunėlių žiedus, vaistinio šalavijo ir šalpusnių lapus, mėtas, pušų ūglius ir sukatžoles. Užpilti litrą verdančio vandens ant 100 g šio mišinio ir palikti uždarame inde prisitraukti per naktį. Kitą dieną nukošti, 500 ml supilti į 35-36 laipsnių vonią ir joje pagulėti apie 8-15 minučių. Po vonios nenusiplauti, o tik lengvai nusausinti kūną, apsirengti ir atsigulti į lovą pailsėti apie valandą. Vienam kursui skiriama 8-10 vonių. Tokias procedūras galima atlikti kiekvieną arba kas antrą dieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų