“Antrąjį kvėpavimą” įgaunantys seni TV transliacijų palydovai netrukus ims teikti paslaugas Europos šalių vairuotojams. Europos kosmoso agentūra (ESA) ketina pasitelkti senus palydovus kaip radijo signalų retransliavimo priemonę, kuri teiks informaciją apie eismo būklę, oro sąlygas, taip pat transliuos skaitmeninę muziką ir pramogines laidas.
ESA mano, kad rūpestingai naudojant senų palydovų kuro atsargas būtų galima pratęsti jų funkcionavimą orbitoje iki 5 metų ir sukurti visą Europą aprėpiantį skaitmeninį radijo tinklą. Pasitelkus senus TV palydovus jau vykdomos bandomosios skaitmeninės radijo transliacijos, o ESA rūpinasi pigiomis automobilinėmis palydovinio ryšio antenomis, kurios galėtų priiminėti programas iš orbitos.
Paprastai TV transliacijų palydovai tarnauja iki 15 metų - per tą laiką pasibaigus kuro atsargoms jie nustoja funkcionuoti ir perkeliami į aukštesnę orbitą. Dabar ESA siūlo nenaudoti senų palydovų kuro likučių stengiantis juos išlaikyti stacionariose orbitose, o leisti jiems slinkti padangėje šiaurės - pietų kryptimi. Kuras turėtų būti naudojamas tik stengiantis juos išlaikyti toje pačioje rytų - vakarų ašyje. Tokie pakeitimai leistų prailginti palydovų tarnavimo laiką, nes daugiausiai kuro išeikvojama stengiantis juos išlaikyti toje pačioje pozicijoje šiaurės - pietų kryptimi. Palydovo nukrypimą per kelis laipsnius nesunkiai kompensuotų speciali jo judėjimą sekanti automobilinė antena.
Bandymai su senais “Astra” palydovais parodė, kad jų dėka galima užtikrinti skaitmenines radijo transliacijas 1 Mb/s sparta. Tuo tarpu bene didžiausia problema yra palyginti nebrangių automobilinių antenų gamyba ir bloga ryšio kokybė miestuose, kur palydovų signalus blokuoja aukšti pastatai. Per bandymus išaiškėjo, kad dėl to ryšys gali nutrūkti kelioms minutėms.