Mažiausiai vienas žmogus žuvo ir per 230 buvo sužeista ankstų penktadienio rytą Japonijos šiaurėje per kelis iki 8 balų pagal Richterio skalę stiprumo žemės drebėjimus.
Šiaurinėje Hokaido saloje per galingus požeminius smūgius sugriauta arba apgadinta daug pastatų ir infrastruktūros objektų, daug kur dingo elektra, o kompetentingos tarnybos įspėja, kad pakrantes gali užlieti didelės potvynio bangos.
Japonijos meteorologijos agentūra perspėja, kad pakartotiniai žemės drebėjimai gali tęstis iki dešimties dienų.
Pirmasis požeminis smūgis, kurio galingumas siekė 8 balus, buvo užfiksuotas 4 valandą 50 minučių. Jo epicentras buvo Ramiajame vandenyne prie Erimo uosto maždaug 42 kilometrų gylyje. Šis drebėjimas buvo jaučiamas net už beveik tūkstančio kilometrų į pietus esančioje Japonijos sostinėje Tokijuje. Maždaug po valandos regioną supurtė 5,8 balų pagal Richterio skalę stiprumo žemės drebėjimas, o po to įvyko kitas, kurio galingumas siekė 7 balus.
Kai kur per drebėjimą žemė kilnojosi iki metro į aukštį, tačiau, laimei, apsieita be katastrofiškų sugriovimų.
Santykinai retai apgyvendintame regione per gamtos stichiją, anot televizijos stoties NHK, buvo sužeisti mažiausiai 236 žmonės. Nakašibetsu mieste žuvo 61 metų amžiaus vyras, kai jam gatvėje renkant stiklo šukes, jį partrenkė automobilis.
Maždaug Austrijos dydžio Hokaido sala yra antra pagal dydį iš keturių pagrindinių Japoniją sudarančių salų, joje gyvena apie 5 mln. žmonių, o 1972 metais Hokaido sostinėje Saporo mieste įvyko žiemos olimpinės žaidynės.
1995 metais Japonijos vakaruose esančiame Kobės mieste per 7,2 balų pagal Richterio skalę stiprumo žemės drebėjimą žuvo daugiau kaip 6,4 tūkst. žmonių. 1923 metų rugsėjo 1 dieną Tokijuje ir kaimyniniame Jokohamos uostamiestyje per vadinamąjį Didįjį Kanto žemės drebėjimą, kurio stiprumas siekė 7,9 balo, žuvo per 140 tūkst. žmonių.
Iki šiol stipriausias 9,5 balų pagal Richterio skalę žemės drebėjimas užregistruotas Čilėje 1960 metų gegužės 22 dieną.
dpa-Reuters-ELTA