Trečiadienį (01.07) Vyriausybė patvirtino šių metų užsieniečių įsidarbinimo Lietuvoje kvotą - pagal ją galės įsidarbinti tūkstantis trečiųjų šalių piliečių, arba ketvirtadaliu daugiau nei pernai.
Išanalizavus situaciją šalies darbo rinkoje bei prognozuojamą darbo paklausą, užsieniečių, galinčių įsidarbinti šalyje, skaičius nustatomas kasmet. Pernai užsieniečių įsidarbinimo kvota Lietuvoje buvo 800 asmenų.
Kai kurios Lietuvos įmonės šiais metais jau yra numačiusios ribotam laikui įdarbinti 370 užsieniečių specialistų. Praėjusiais metais Lietuvos darbo birža išdavė 609 leidimus dirbti, iš jų 200 leidimų buvo išduoti specialistams, dirbusiems Lietuvos įmonėse ribotą laiką. Leidimai dirbti išduoti 530 vyrų ir 79 moterims.
Daugiausia leidimų dirbti išduota virėjams ir kepėjams iš Kinijos, Latvijos, Norvegijos, Armėnijos (101), taip pat leidimai išduoti chemijos, naftos perdirbimo, aviacijos, laivų statybos, verslo administravimo specialistams, tolimųjų reisų vairuotojams. Palyginti su 2002 m., pernai profesijų sąrašas išliko beveik nepakitęs, tačiau buvo įdarbinta daugiau laivų statybos specialistų ir tolimųjų reisų vairuotojų.
Daugiausiai leidimų dirbti 2003 m. išduota specialistams, atvykusiems iš Ukrainos (158), Rusijos (118), Kinijos (103), taip pat Lenkijos, Baltarusijos, JAV, Latvijos, Armėnijos, Turkijos, Norvegijos, Estijos.
Palyginti su 2002 m., pernai sumažėjo užsieniečių, atvykusių iš JAV ir Kinijos skaičius, tačiau padaugėjo užsieniečių, atvykusių iš Ukrainos ir Rusijos.
Nuo 2002 metų Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai ir jų šeimos nariai Lietuvoje gali dirbti be leidimų, jiems nebetaikoma užsieniečių įsidarbinimo kvota.
Už leidimus dirbti mokesčių inspekcijai pervesta 102,9 tūkst. litų valstybės rinkliavos.
ELTA