Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas nesutinka, kad policininkai galėtų naudoti greičio matavimo prietaisų imitatorius, o vairuotojai - greičio matavimo prietaisus užfiksuojančias priemones, vadinamuosius antiradarus.
Tokį sprendimą komitetas pirmadienį priėmė apsvarstęs parlamentaro liberaldemokrato Vlado Žalnerausko siūlomas Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas, numatančias antiradarų legalizavimą.
Socialdemokrato Juliaus Sabatausko teigimu, legalizavęs antiradarus Seimas viešai pripažintų leidžiąs pažeidinėti saugaus eismo taisykles, viršyti leistiną greitį ir sukelti pavojų kitiems eismo dalyviams.
"Leidimas naudoti antiradarus paskatintų greičio viršijimo atvejų ir avarijų antplūdį, bet mes juk ne dykumoje gyvename, kad galėtume lakstyti, neribodami greičio", - BNS sakė J.Sabatauskas.
Pasak jo, daugiausia avarijų įvyksta kaip tik dėl greičio viršijimo.
V.Žalnerauskas siūlo ne tik apginti teises tų vairuotojų, kurie nori naudotis kelių policijos radarų signalus fiksuojančiomis priemonėmis, bet ir sudaryti sąlygas kelių policijai naudoti greičio matavimo prietaisų imitatorius.
V.Žalnerauskas tikino nesiūlantis įteisinti tų prietaisų, kurie trikdo ar iškreipia greičio matuoklių parodymus. Pasak jo, galimybė automobilyje turėti greičio matuoklių signalus fiksuojančius, o ne trikdančius prietaisus, leistų vairuotojams geriau orientuotis kelyje ir priimti sprendimus dėl važiavimo greičio.
V.Žalnerauskas tvirtino nesiekiąs, kad, naudodami greičio matavimo prietaisų imitatorius, policininkai apgaudinėtų vairuotojus. Pasak jo, greičio matuoklių muliažais "ginkluoti" policininkai priverstų vairuotojus labiau paisyti greičio apribojimų.
"Pamatęs "fenus" turinčius policininkus, vairuotojas pasitikrina, ar saugiu greičiu važiuoja, šviesomis įspėja kitus kolegas. Juk būna: leki gera mašina, užsimiršti", - BNS yra aiškinęs V.Žalnerauskas.
Policininkai teigia, kad greičio matuoklių parodymus trikdančių prietaisų Lietuvos vairuotojai beveik neturi, nes jie yra labai brangūs - kainuoja mažiausiai 3 tūkst. litų, todėl dažniausiai naudojami tik greičio matuoklius fiksuojantys prietaisai.
Dabar antiradarus vairuotojams turėti draudžiama. Šiais prietaisais besinaudojantiems vairuotojams skiriama bauda, o prietaisas konfiskuojamas.
BNS