Pieno perdirbimo įmonėms iš pieno supirkimo kainoms palaikyti skirtų paramos lėšų - 56 mln. Lt - už birželį-rugpjūtį priskaičiuota 30,9 mln. Lt.
Pagerėjus pieno kokybei ir stambėjant ūkiams, vidutinė rūšinio pieno supirkimo kaina šių metų birželio-rugsėjo mėnesiais buvo 397,8 Lt už toną, tai yra 8,9 Lt už toną (2,3 proc.) didesnė nei pernai atitinkamu laikotarpiu.
Beje, šių metų birželio-rugsėjo mėnesiais pieno supirkta 10 proc. daugiau, nes buvo stabilizuotos supirkimo kainos, be to, žemdirbiai siekia gauti 2004-2005 kvotos metams kuo didesnes individualias pieno gamybos kvotas, todėl parduoda daugiau pieno. Žemės ūkio ir maisto departamento duomenimis, dėl to pieno ūkiai per praėjusius birželio-rugsėjo mėnesius pajamų gavo 22,5 mln. Lt (12 proc.) daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį.
Statistikos departamento birželio-rugpjūčio mėnesių duomenų analizė rodo, kad produktų kainos vidaus rinkoje buvo didesnės nei tuo pačiu 2002 m. laikotarpiu, tai patvirtino ir įmonių pateikti duomenys. Tačiau analizuojant duomenis nustatyta, kad atskiros įmonės sumažino brangių ir nedidelę rinkos dalį užimančių produktų, pavyzdžiui, glaistytų sūrelių, kainas arba kainas tų produktų, kurie kainavo brangiau nei konkurentų ir dėl to mažėjo jų pardavimas.
Nuo birželio mėnesio vykdant pieno supirkimo kainų rėmimo programą, negauta nusiskundimų iš įmonėms pieną tiekiančių gamintojų, problemų nekėlė ir pačios įmonės, tačiau gauti nusiskundimai dėl AB "Žemaitijos pienas" mokamų kainų.
ŽŪM specialistų nuomone, programoje dalyvaujanti ir jau gavusi didelę dalį visos jai nustatytos paramos, įmonė "Žemaitijos pienas" taip pat privalo laikytis nustatytų sąlygų ir iki šių metų pabaigos mokėti už superkamą pieną ne mažiau kaip pernai.
ELTA