• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kodėl vasarą ir saulėtomis rugsėjo bei spalio dienomis neturėjote problemų dėl nuotaikos? Saulė teikia perspektyvos pojūtį, jos skaisti šviesa įžiebia viltį tam, kas patiria nesėkmę. Depresija - rimta psichinė liga, kai sutrinka normali emocinio gyvenimo tėkmė.

REKLAMA
REKLAMA

Rytas, vos atmerkėte akis ir vėl jas užmerkėte, jums nesinori gyventi, neturite jėgų keltis ką nors daryti. Jei tokia būsena nepraeina vieną ar kitą dieną, galima kalbėti apie depresijos požymius.

REKLAMA

Loreta T.: “Mažiausia nesėkmė išmuša iš vėžių, sukelia neviltį. Nė vienos šviesios minties!” Spalio mėnesį Loreta jau laukė eilėje prie psichoterapeuto durų. Jai teko išrašyti antidepresantus: Loreta neteko darbingumo, dėl smulkmenų taip susisielodavo, kad gyvenimas jai pasirodė “juoda skylė”. Kokią klaidą padarė Loreta? “Visą rugsėjį prasėdėjau prie kompiuterio. Turėjau atlikti skubų vienos leidyklos užsakymą. Nors man ne viskas išeidavo (dalį maketo leidykla grąžino, teko perdaryti), buvau kupina optimizmo. Tik kartą važiavau grybauti su draugėmis - štai ir visas mano poilsis”.

REKLAMA
REKLAMA

Loreta pamiršo, kad tamsiuoju metų laiku reikia sumažinti užduočių ir padidinti malonumų skaičių, daugiau ilsėtis. Profilaktiškai. Be saulės šviesos mūsų psichikos galimybės staigiai sumažėja. Gera nuotaika nebeatsiranda “pati savaime” kaip vasarą. Ją reikia sukelti dirbtinai. Jei to nedarysite, iš pat ryto jūsų nuotaika bus slogi (už lango prieblanda, lietus), esant tokios būsenos bet kokia nesėkmė gali sukelti nevilties priepuolį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei tamsiu metų laiku nejaučiate perspektyvų - jų ir nereikia ieškoti, nusiteikite, kad jums reikia tiesiog “išgyventi” tuos mėnesius: gyvenkite šiandiena. Inga K. rašo: “Kiekvieną rytą pradėdavau nuo to paties - prausimasis, pusės valandos mankšta, dušas ir kava, o paskui skubėjau į universitetą. Dieną, grįžusi namo, atsiguldavau pusvalandį pamiegoti. Vakare stengdavausi kur nors išeiti, nesėdėti namuose: į kavinę su draugėmis, į teatrą, baseiną”.

REKLAMA

Pirmąja pagalba nuo depresijos yra fizinio ir psichologinio komforto jausmas. Jei visą dieną lyja - galite iki blizgesio šveisti butą. Tegul tuo metu šnypščia kavos aparatas, virdamas kvapnią kavą. Ją, žinoma, gersite mėgstamame minkštame krėsle, po toršeru. Vartydamos savo mėgstamą žurnalą, kuri specialiai nusipirkote tokiam atvejui.

REKLAMA

O vakare jūsų laukia šilta kvepianti vonia.

Išmokite pati sau organizuoti mažytes šventes, jei gyvenimas jų jums nesiunčia. Laikykitės už tų komforto ir jaukumo akimirkų kaip už paties brangiausio dalyko gyvenime. Svajokite apie juos. Apie dieviškos harmonijos minutes. Nėra svaiginančios vasaros ryto laimės? Ir nereikia! Viskam savas laikas. Rudens ir žiemos mėnesiais - daugiau mėgaukitės tyla ir išgyvenimų gilumu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jūsų prislėgtą nuotaiką pagerins pasivaikščiojimas gryname ore, bendravimas su jaunais žmonėmis, linksma kino komedija ar spektaklis, lankymasis visuomeninės paskirties vietose, kur būna daug žmonių (pavyzdžiui, stadionas, prekybos centras), vienas ar dvi taurės vyno (ypač išgertos su maloniu pašnekovu), meilės aktas, kontrastinis dušas, plaukiojimas baseine.

REKLAMA

Atimti iš savęs malonumus šiuo metu - pavojinga. Nesėkmės nepasieks jūsų, jei “slėpsitės” ten, kur jums malonu.

Bet sumažinti uždavinių skaičių - tai nereiškia visiškai nieko nedaryti! Jūsų psichologinio išgyvenimo paslaptis - ne dykinėjimas, o išmintingas darbo ir poilsio kaitaliojimas. Tiesiog artinantis žiemai padauginkite poilsio minučių (pageidautina - aktyvaus). Bet psichologiniam stabilumui reguliarus darbas lygiai taip pat reikalingas, kaip ir malonumai.

Kyla psichologinių problemų? Rašykite - [email protected]

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų