Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija reikalauja, kad Seimas ir Vyriausybė grąžintų Trišalei tarybai svarstyti Darbo kodekso įgyvendinimo įstatymo pakeitimą bei kaltina valdžios atstovus nesilaikant trišalio susitarimo.
Penktadienį išplatintame pareiškime teigiama, jog nesilaikant trišalio susitarimo tarp Vyriausybės, darbdavių ir profesinių sąjungų, Vyriausybė Seimui pateikė kitokį šio įstatymo projektą, palyginti su tuo, kuris buvo svarstomas Trišalėje taryboje.
Praėjusią savaitę Vyriausybė, atsižvelgusi į darbdavių išsakytus priekaištus, nutarė siūlyti Seimui priimti įstatymo pataisą, leidžiančią darbdaviams socialinius klausimus spręsti gavus kolektyvo pritarimą.
"Ketvirtadienį Seimas po pateikimo pritarė Vyriausybės pateiktam Darbo kodekso įgyvendinimo įstatymo pakeitimui, pagal kurį neribotą laiką atidedamos kolektyvinių sutarčių, ypač mažose įmonėse, sudarymo galimybės", - pabrėžiama Profesinių sąjungų konfederacijos pareiškime.
Profsąjungos pareikalavo, kad Seimas ir Vyriausybė grąžintų šio įstatymo papildymo projektą svarstyti Trišalei tarybai.
Priimdama pataisą, Vyriausybė motyvavo, jog vėluojant priimti Darbo tarybų įstatymą darbdaviai negali spręsti socialinių klausimų. Darbo kodekso nuostatos numato, kad šiuos sprendimus darbdavys gali įgyvendinti tik su darbuotojų atstovais per kolektyvines sutartis, tačiau Lietuvoje profesinėms sąjungoms priklauso ne daugiau kaip 10 proc. dirbančių žmonių, atitinkamai ir kolektyvinių sutarčių sudaroma nedaug.
Seimui pritarus, leidimas gauti kolektyvo pritarimą galiotų iki kolektyvinės sutarties sudarymo, bet ne ilgiau kaip keturis mėnesius nuo Darbo tarybų įstatymo įsigaliojimo.
ELTA